Гран Прі Монако: кваліфікація

Перемогою Льюїса Хемільтона завершилася кваліфікація Гран Прі Монако. В гостру дуель пілотів Mercedes ніхто не зміг втрутитися, і британець, з великою перевагою над напарником, завоював 43-й поул у кар'єрі і перший на вулицях князівства.

На початку першого сегменту тільки гонщики Sauber і Manor одразу виїхали на SuperSoft - решта почали кваліфікацію на Soft, але скоро все переключилися на більш м'який склад, крім гонщиків Mercedes і Ferrari.

Хюлкенберг помилився, зачепивши бар'єр у п'ятому повороті, і повернувся в бокси, але скоро виїхав знову. Росберг очолив протокол, проїхавши коло на Soft за 1: 16.528. Хемілтон поступився напарнику шість сотих, третій час показав дебютант Ферстаппен, четвертий - Квят.

Як завжди, у першій сесії багатьом перешкодив трафік. Проте були й командні помилки. Вальтері Боттас вибув з боротьби вже в першій сесії, що сталося для нього вперше з Гран Прі Кореї 2013 року. Команда не змогла підготувати йому шини з необхідним тиском, і гонщик не зміг їх змусити працювати. В першому сегменті завершили боротьбу гонщики Sauber і Manor.

У другому сегменту всі зразу обули SuperSoft. Проте зразу з’явилися жовті прапори. Алонсо зупинився в зоні безпеки через проблеми з машиною – на прямій старт-фініш його силова установка несподівано виключилась. У першій спробі Феттель очолив протокол - 1:16.224, але Росберг проїхав швидше - 1: 15.471.

У Mercedes не стали відмовлятися від другої спроби, навіть гарантувавши місце у фіналі, щоб оцінити ефект від корекції налаштувань, але на останніх хвилинах в першому секторі з'явилися жовті прапори - Росберг помилився на швидкому колі, заїхавши в зону безпеки. Грожан, Баттон Хюлкенберг, Масса і Алонсо не пробилися у фінал. Для Баттона це було дуже неприємно, бо він йшов на свій швидкий круг, коли появилися жовті прапори після помилки Росберга.

Перед фінальною сесією впали кілька крапель дощу, гонщики поспішили виїхати на сліках, поки асфальт не став слизьким, але обійшлося - дощ так само раптово закінчився.

У першій спробі Хемілтон очолив протокол - 1: 15.304, у другій на трасу виїхали всі, крім Переса. Хемілтон зміг додати - 1: 15.098, а Росберг знову так само помилився в першому повороті і вирішив повернутися в бокси.

Хемілтон завоював свій перший поул у Монако. Весь перший ряд стартового поля знову у Mercedes.

від поп. = від попереднього

Примітка - Грожан отримає штраф в п'ять місць на старті за заміну коробки передач, Карлос Сайнс  стартує з піт-лейн за ігнорування процедури зважування боліду