Гран Прі Росії: Боттас переграє Феттеля в гонці

Валттері Боттас найкраще з усіх стартував та у підсумку втримав перше місце у напруженій боротьбі із Себастьяном Феттелем.

Старт імені Боттаса

Ще до старту гонки відбувся перший схід із дистанції - наприкінці прогрівочного кола зупинився Фернандо Алонсо на McLaren, через що всі гонщики проїхали ще одне "холосте" коло.

Старт гонки вийшов насиченим на події. Валттері Боттас дуже вдало рушив із місця, миттю випередив Кімі Райкконена, а згодом обійшов до другого повороту Себастьяна Феттеля. Льюіс Хемілтон також намагався пройти Райкконена, проте йому це не вдалося.

Позаду ж на п'яте місце вийшов Макс Ферстаппен, за ним були Феліпе Масса, Даніель Ріккардо та Серхіо Перес.

У другому повороті у кінці пелотону Ромен Грожан та Джоліон Палмер не поділили місце - два контакти поспіль призвели до розбитих болідів, після чого на трасі з'явилася машина безпеки. Якраз у цей момент розвернуло Ленса Стролла, який втратив декілька місць та став 14-м.

Рестарт теж за Боттасом

Рестарт гонки відбувся на 4-му колі. Боттас одразу відірвався від Феттеля і з кожним наступним колом нарощував перевагу. Німець повільніше підвищував темп, тому все більше й більше програвав лідеру. На 10-му колі він програвав три секунди, а на 15-му - чотири, але й на цьому Боттас не зупинявся.

Що цікаво, на початку гонки в Топ-4 відставання зростало рівномірно - Райкконен відставав від Феттеля, а Хемілтон - від Райкконена. Вже на 20-му колі Льюіс програвав лідеру гонки 13 секунд.

У середній групі також обійшлося без прямої боротьби, але змін позицій не уникнули. Винуватцем став Даніель Ріккардо. У австралійця одразу після рестарту виникли проблеми із задніми гальмами - пілот дотягнув до боксів, проте проблему вирішити не вдалося.

Хід конем Скудерії

Але після 20-го кола ситуація у групі лідерів змінилася. Феттель почав наближатися до Боттаса за сім кіл скоротив своє відставання до 3,1 секунди. На перший план вийшла тактика піт-стопів: з групи лідерів першим на 28-му колі заїхав Боттас, який, звісно, поставив собі Supersoft.

Але Феттель почекав із відповіддю. Після нього на піт поїхали Райкконен та Хемілтон, а Себастьян протримався до 34-го кола. Вже у цей момент було зрозуміло, що на Supersoft Скудерія їде краще, тому що Райкконен був стабільно швидшим за Боттаса.

Після піту Феттеля німець програвав Боттасу 4,4 секунди, але швидко прогрів гуму та, так само як і Райкконен, скорочував програш від фіна.

Вже на 42-му колі Феттель наздогнав Боттаса. У нього було десять кіл для того, щоб спробувати підготувати вдалу атаку. Але одразу після цього німець трохи втратив час, тому атаки він змушений був відкласти.

За п'ять кіл до фінішу боротьба за перемогу поновилася. Феттель знову скоротив відставання від Боттаса до 1,5 секунди. На повільних ділянках траси німець наближався, проте на прямих Боттас відривався і не дозволяв Себу потрапити до зони DRS.

Лише за два кола до фінішу Феттель мав відставання менш ніж одну секунду, тому шансів на атаку стало більше. До того ж, на фінальному колі лідери наздогнали колових і вже у Боттаса був DRS, тому пілот Ferrari втратив всі шанси здобути перемогу.

Середня група

Макс Ферстаппен головний крок зробив ще на старті гонки, коли пройшов Массу та Ріккардо. Після цього у нього не було труднощів і він впевнено втримав позаду переслідувачів.

Феліпе Масса змушений був поїхати на два піт-стопи. Завдяки цьому попереду нього опинилися дві Force India - Перес та Окон в четвертий раз поспіль фінішували в очках. Бразилець же пропустив ще й Хюлькенберга, який на першому відрізку 44 кола проїхав на Ultrasoft, що дозволило йому знову заробити очки.