Гран Прі Угорщина: кваліфікація

Під палючим сонцем британець став найшвидшим на Хунгарорінгу, випередивши іншого пілота Mercedes Ніко Росберга.

Впевненою перемогою Льюїса Хемілтона завершилася кваліфікація Гран Прі Угорщини. У цей день суперників у лідера сезону не було.

Хемільтон став найшвидшим у всіх шести сесіях по ходу цього уїк-енду: трьох тренуваннях і трьох частинах кваліфікації. Він завоював 47-й поул в кар'єрі і дев'ятий у десяти гонках нинішнього сезону.

У фіналі Q3 перша спроба залишилася за британцем (1.22,408), після чого гонщики, повернувшись в бокси за свіжими комплектами, вирушили на вирішальне швидке коло. Ніко Росберг зміг перевершити свій попередній результат, але до планки, встановленої напарником, не дотягнувся. Хемілтон міг вже їхати в бокси, але видав блискуче коло: 1.22,020.

Себастьян Феттель став кращим суперником Mercedes і стартує третім, Даніель Ріккардо складе німцеві компанію на другому ряду.

П'ята і шоста стартові позиції дісталися фінам, Кімі Райкконену і Вальттері Боттас відповідно. Williams вдалося непогано впоратися з повільною трасою, що восьмим часом підкреслив Феліпе Масса.

Замкнули десятку Макс Ферстаппен і Ромен Грожан.

У першій частині кваліфікації Q1 Хемілтон довго сидів в боксах і тільки в останній момент виїхав на гумі Soft. Його коло стало найшвидшим - 1.22,890. Результат Росберга виявився всього на одну десяту гірше.

На другому відрізку Q2 швидкості зросли: Льюїс зупинив секундомір на позначці 1.22,285, тоді як його напарник на такий же гумі Soft проїхав на півсекунди повільніше. Третім обидва рази став Себастьян Феттель.

Пілоти ледь покинули бокси в другому сегменті, як змушені були повертатися назад: McLaren Фернандо Алонсо зупинилася біля в'їзду в бокси. І поки іспанець і місцеві судді штовхали машину до боксів, над трасою залишалися червоні прапори. Сам дворазовий чемпіон на трасу більш не повернувся через регламент, хоча машину могли завести. Згідно правилам, машина повинна сама повернутися в бокси. Інакше – вона вважається дискваліфікованою.

Після цієї зупинки у гонщиків залишилося 7 хвилин і 42 секунди, тобто вдвічі менше звичайного часу. Далі не пройшли, окрім Алонсо, також Пастор Мальдонадо, Карлос Сайнс і обидва представника Force India – хоча після третьої практики здавалась що в них є потрібна швидкість.

Хоча, Ніко Хюлькенбергу не вистачило лише 0,022 секунди, щоб продовжити боротьбу.

У першому сегменті з боротьби вибули Manor і Sauber у повному складі. Обидві команди виглядали не кращим чином в тренуваннях, тому цей факт несподіванкою не став. У парах пілотів найшвидшими стали Роберто Мері і Маркус Ерікссон відповідно.

Також поза грою опинився Дженсон Баттон. Пілот, який виграв на цій трасі свою першу в кар'єрі гонку Ф1 дев'ять років тому, став жертвою відмови системи рекуперації і поступився своєму напарникові Фернандо Алонсо 0,1 секунди.

Даніель Ріккардо виявився єдиним, хто ризикнув обійтися в стартовому сегменті без більш м'яких шин Soft - і ледь не поплатився за це, зупинившись всього в парі десятих від небезпечної межі.

Пілоти Mercedes в повному складі стартують з першого ряду в восьмий раз в нинішньому сезоні.