Гран Прі Японії: перша практика

25 вер. 2015 р., 04:12

Гонщик Toro Rosso Карлос Сайнс очолив протокол першої тренування Гран Прі Японії, що пройшла в найскладніших погодних умовах.

Сузука зустріла гонщиків дощем, який зі змінною інтенсивністю тривав протягом всієї сесії. Тому більшу частину тренування пілоти провели в боксах і відзначалися на трасі лише рідкісними установочними колами.

Перший орієнтир був встановлений тільки за 36 хвилин до картатого прапора - Макс Ферстаппен проїхав коло з результатом 1.51,741, що було цілком порівнянно з кращим колом в торішній дощовій гонці, який належить Льюїсу Хемілтону - 1.51,600. Прикладу юного голландця, який дебютував на п'ятничному тренуванні у Сузукі рік тому, послідували і всі інші.

Умови на трасі раніше залишалися складними, що, втім, не завадило переходу з дощових на проміжні шини, які виявилися набагато ефективніше. Карлос Сайнс очолив протокол з часом 1.49,434, яке в підсумку і виявилося кращим за підсумками тренування, оскільки на останніх десяти хвилинах дощ знову посилився.

Росіянин Данило Квят, який проїхав своє краще коло практично одночасно з Сайнсом, посів друге місце, але поступився іспанцеві 0,504 секунди.

Ніко Росберг став кращим з гонщиків Mercedes. Німець лідирував після серії кіл на дощових шинах, але на проміжних покришках показав лише третій час.

Переможець минулого етапу в Сінгапурі Себастьян Феттель на останніх хвилинах піднявся на четвертий рядок, у той час як лідер чемпіонату і діючий переможець Гран Прі Японії Люіс Хемілтон став п'ятим.

Шосте час показав Макс Ферстаппен, Кімі Райкконен посів сьоме місце. Першу десятку замкнули Феліпе Масса, Маркус Ерікссон і Вальттері Боттас.

Незважаючи на складні умови на трасі, сесія пройшла без інцидентів, за винятком невеликих екскурсій в гравій.

Час показали тільки 12 пілотів, решта, зокрема Даніель Ріккардо, Фернандо Алонсо і обидва гонщики Force India, відзначилися тільки установочними колами.