Гран Прі Абу-Дабі: Red Bull розгромила конкурентів у першій практиці

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
23 лист. 2018 р., 10:30

"Боротьба" у першому тренуванні завершилася тим, що Макс Ферстаппен впевнено очолив протокол, а його найближчим конкурентом став напарник Даніель Ріккардо.

Команди-фаворити розпочали перше тренування із серії кіл на Hypersoft. На цьому відрізку практики у всіх топ-6 гонщиків була однакова гума, проте завантаження паливом було різним. Про це, принаймні, свідчить темп Ferrari: Кімі Райкконен та Себастьян Феттель поступалися більш ніж секундою лідеру.

Цим лідером став Макс Ферстаппен на Red Bull. Нідерландець встановив перший орієнтир на позначці 1.39,287. Найближчим до нього був Льюіс Хемілтон, який вперше нарешті скористався правом використати чемпіонську «одиничку» на борту. Британець у першій половині сесії програв Ферстаппену майже 0,3 секунди, а близько 0,5 секунди Максу програли Даніель Ріккардо та Валттері Боттас.

У другій половині практики гонщики Red Bull залишилися на Hypersoft, а от конкуренти поставили жорсткіші комплекти.

Ферстаппену вдалося підняти планку до 1.38,491 - інші пілоти були дуже далеко від цієї позначки. Найближчим до нього виявився напарник Ріккардо на такій же гумі, але все одно програв майже 0,5 секунди.

На третє місце піднявся Боттас, який на Supersoft покращив власний показник, але програв Ферстаппену майже секунду. Проте фін більше запам’ятався численними помилками - він часто опинявся за межами траси на швидких колах.

Хемілтон у другій частині сесії проїхав серію кіл на Ultrasoft та не покращив свій ранній показник. Райкконен та Феттель проїхали кола на Supersoft та взагалі випали з групи лідерів.

На п’ятому місці сесію завершив Естебан Окон на Force India, а шостим став Кевін Магнуссен на Haas. Лише позаду них опинилися гонщики Скудерії.

Перша практика також відзначилася появою Роберта Кубіци. Поляк став останнім у протоколі. Він намагався проїхати швидше коло, але всі сектори зібрати не вдавалося. У підсумку він навіть напарнику Ленсу Строллу програв 1,5 секунди.