Гран Прі Бахрейну: Ferrari виграла перший ряд на старті

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
7 квіт. 2018 р., 16:15

Себастьян Феттель у фінальній спробі випередив Кімі Райкконена та здобув право стартувати з першого місця у Сахірі.

Невдача Ферстаппена та провал Грожана

Кваліфікаційну сесію головні фаворити розпочали на різній гумі. Кімі Райкконен, Себастьян Феттель та Валттері Боттас проїхали свої перші кола на Soft, а Макс Ферстаппен, Даніель Ріккардо та Льюіс Хемілтон - на Supersoft.

Дивно, але саме перша група виявилася швидшою, і Райкконен очолив протокол із результатом 1.28,951. Феттель програв йому лише 0,1 секунди.

Але головна новина була пов’язана з Ферстаппеном. Нідерландця на початку другої залікової спроби розвернуло у третьому повороті - настільки невдало, що він вилетів із траси та розбив передню підвіску. Хоча на той момент у Макса був четвертий результат, кваліфікація для нього була завершена.

У боротьбі за вихід до Q2 аутсайдерами були команди Williams та Sauber. А от за вищі місця йшла запекла боротьба - все вирішували найменші частки секунди.

Несподівано на 16-му місці опинився Ромен Грожан на Haas, який проїхав дуже невдале коло (він навіть вибачився перед командою) та програв напарнику Кевіну Магнуссену більше секунди. Крім того, Грожан продемонстрував однаковий час із Фернандо Алонсо на McLaren, але іспанець проїхав свою спробу раніше та завдяки цьому опинився на рятівному 15-му місці.

Разом із Грожаном із боротьби вибули Маркус Ерікссон, Сергій Сироткін, Шарль Леклер та Ленс Стролл.

Диво від Гаслі

У другому сегменті майже всі пілоти поїхали на Supersoft. Виключенням став Хемілтон, який на старті отримає штраф у п’ять позицій, тому британець вирішив обрати іншу стратегію на початок гонки.

Перший орієнтир встановив Феттель, який проїхав коло за 1.28,341, але Хемілтон на жорсткішій гумі програв йому лише одну десяту секунди.

Райкконен, Ріккардо та Боттас без проблем зайняли місця у топ-5.

За відсутності Ферстаппена для «інших» пілотів було відразу п’ять прохідних місць у Q3. У першій спробі на шостому місці опинився П’єр Гаслі, але його прямі конкуренти програвали не дуже багато - все мало вирішитися у другій спробі.

У заключній спробі на шостому місці опинився вже Ніко Хюлькенберг, який лише 0,8 секунди програв Феттелю. Разом із Ніко до третього сегмента пройшли Магнуссен, Карлос Сайнс, Гаслі та Естебан Окон.

Зовсім трохи для потрапляння у топ-10 не вистачило Брендону Хартлі та Серхіо Пересу. За мексиканцем завершили кваліфікацію Алонсо та Вандорн, а Ферстаппен, зрозуміло, залишився 15-м.

Червоний перший ряд

Фінальний сегмент найкраще розпочав Райкконен - 1.28,101. Феттель програв йому трохи менше однієї десятої, а от Хемілтон обійшовся без «режиму вечірки» - він був «лише» третім. Позаду британця опинилися Боттас та Ріккардо, які були відносно далекими від першого місця.

У другій спробі на першу позицію вийшов Феттель. Райкконен теж їхав непогано, але повернути поул він собі не зумів. Також відбулася зміна і в Mercedes - Боттас випередив Хемілтона. Британець став лише четвертим, а це означає, що стартуватиме він аж дев’ятим!

У боротьбі середняків не всі пілоти проїхали по дві спроби. Це зробили лише Гаслі та Сайнс. І після першого кола попереду був саме П’єр.

Гаслі зберіг за собою шосту позицію і в другій спробі, але стартуватиме він на одне місце вище! Подарунком Хемілтона також скористаються Магнуссен, Хюлькенберг та Окон. Сайнс завершив кваліфікацію на десятому місці.