Гран Прі Франції: Хемілтон впевнено виграв хаотичну гонку

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
24 черв. 2018 р., 15:46

Льюіс Хемілтон уникнув проблем на старті гонки, а ось Себастьян Феттель та Валттері Боттас змушені були відновлювати позиції.

Хаос на старті

На старті гонки відбулося чимало подій. Себастьян Феттель рушив із місця краще за Mercedes на першому ряді: порівнявся з Валттері Боттасом та був на хвості у Льюіса Хемілтона. У фіна була краща траєкторія, і він мав увійти в перший поворот другим, проте Себастьян трохи перегальмував і в’їхав прямо у суперника. Пілот Ferrari пошкодив антикрило, а Боттас отримав прокол, через що обидва поїхали в бокси і одразу встановили Soft.

У перших поворотах також відбулося зіткнення між Естебаном Оконом та П’єром Гаслі - обидва французи припинили боротьбу у домашній гонці.

В результаті всіх подій Хемілтон зберіг за собою лідерство, а позаду нього був хаос. Другим став Макс Ферстаппен, за ним йшли Карлос Сайнс, Даніель Ріккардо, Кевін Магнуссен, Шарль Леклер, а Кімі Райкконен був лише сьомим. Звісно, через уламки на трасі з’явилася машина безпеки, яка пробула на трасі п’ять кіл.

Прорив Феттеля

Рестарт у гонці був даний наприкінці п’ятого кола. Через хаотичний порядок на трасі виникло чимало боротьби. Перш за все, Сайнс намагався втриматися на третій позиції, проте його захисту вистачило лише на чотири кола - потім його пройшов Ріккардо.

Позаду них поступово покращив позицію Райкконен, який на колі рестарту обігнав Леклера, а потім йі Магнуссена. За кілька кіл після цього пілот Ferrari пройшов Сайнса та став четвертим.

Феттель також вміло та швидко проривався. Майже нічого не стримувало його на шляху до топ-10, а згодом він прорвався до топ-5: на 20-му колі гонки він також випередив Сайнса та став п’ятим. У цей момент він програвав Райкконену 17 секунд, а також в пасиві мав 5-секундний штраф за зіткнення з Боттасом.

Боттас проривався нагору не так швидко, як Феттель. Коли Себ став п’ятим, фін перебував лише на десятій позиції. Попереду нього були Сайнс, Магнуссен, Леклер та Хюлькенберг.

Піт-стопи без подій

У групі лідерів Хемілтон збільшив перевагу над Ферстаппеном до 6-7 секунд, а ось Макс почав підпускати до себе Ріккардо. Австралієць, коли пройшов Сайнса, поїхав трохи швидше та поступово зменшив відставання від напарника до трьох секунд.

Саме Ферстаппен відкрив першу справжню серію піт-стопів. На 26-му колі він заїхав у бокси та встановив Soft. пілот Red Bull виїхав на трасу прямо перед Феттелем, який їхав на Soft після піт-стопу на першому колі.

За три кола після цього зупинився і Ріккардо, але австралієць виїхав на трасу позаду Феттеля. І хоча у пілота Red Bull була перевага у свіжій гумі, він не зумів швидко нею скористатися. Лише на 34-му колі Феттель не втримався на траєкторії у довгій шпильці та пропустив уперед Ріккардо.

На тому ж колі заїхав у бокси лідер Хемілтон, який поставив собі Soft. А ось Райкконен, який поїхав на піт-лейн колом пізніше, вирішив перевзутися на Supersoft. І хоча він програвав Ріккардо близько 5 секунд, у нього була перевага в гумі.

Подіум Райкконена

Феттель та Боттас не обмежилися одним піт-стопом. На 40-му колі зупинився фін та поставив Supersoft, а ось Феттель на 41-му поставив Ultrasoft. На той момент німець вже навряд чи міг покращити п’яту позицію, а ось у Боттаса з’явився темп, щоб вибороти хоча б шосте місце.

Водночас із цим Райкконен почав швидко наздоганяти Ріккардо. Вже на 46-му колі він був на хвості у пілота Red Bull, а на наступному пройшов його та вийшов на третю позицію.

Про більше можна було не мріяти, оскільки за шість кіл до завершення гонки він програвав Ферстаппену 18 секунд.

Між двома лідерами тримався стабільний розрив. Хемілтон робив все, щоб контролювати ситуацію під час проходження колових. Його перевага коливалася в межах 4-6 секунд, але була стабільною.

За три кола до фінішу вийшла у фінальну стадію боротьба за шосте місце. Поруч йшли Сайнс, Магнуссен та Боттас. На жаль для пілота Renault, у нього впав темп, тому він одразу пропустив двох суперників.

За два кола до фінішу у Стролла вибухнуло колесо, через що на трасі з’явилися уламки, а судді оголосили режим віртуальної машини безпеки. Таким чином, Боттас не встиг випередити Магнуссена та став сьомим.

Позаду фінішував Сайнс, Хюлькенберг, а Леклер знову став десятим та заробив одне очко!