Гран Прі Іспанії: Хемілтон на мить випередив Боттаса у боротьбі за поул

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
12 трав. 2018 р., 14:05

Дует Mercedes стартуватиме з першого ряду на етапі в Барселоні, слідом за ними - дві Ferrari.

Рекорд Феттеля, провал Хюлькенберга

У першому сегменті на чолі протоколу опинився Себастьян Феттель на Ferrari. Причому на гумі Supersoft він встановив новий абсолютний рекорд траси - 1.17,031. Досить несподівано за німцем були Макс Ферстаппен, Кімі Райкконен та Даніель Ріккардо.

Льюіс Хемілтон та Валттері Боттас на Mercedes продемонстрували лише п’ятий та шостий час - вони поступилися Феттелю лише 0,6 секунди.

Вже після першої серії кіл на сьомому місці був Фернандо Алонсо, але цікавим був той факт, що на гумі Medium він програв Феттелю лише 1,2 секунди. У другій спробі його випередив Кевін Магнуссен на Supersoft.

Брендон Хартлі пропустив кваліфікацію через сильні пошкодження боліда у третій практиці, тому йому було «гарантоване» 20-те місце.

В інших пілотів з’явилося більше шансів для потрапляння до Q2. Прогнозовано аутсайдером залишилася команда Williams: Сергій Сироткін став 18-м, а Ленс Стролл - 19-м. До того ж у фінальній спробі канадець грубо помилився і не зумів перевершити час напарника.

Маркус Ерікссон також припинив боротьбу в Q1. Він був лише 17-м і при цьому програв напарнику Шарлю Леклеру, який пробився до Q2, 0,8 секунди!

Несподівано боротьбу у Q1 завершив Ніко Хюлькенберг - він опинився на нещасливому 16-му місці.

Soft-тактика

На початку другого сегмента склалася унікальна ситуація. Не лише фаворити, але й декілька гонщиків середньої групи перші спроби проїхали на Soft. Ця гума прогрівалася краще, тому вони хотіли цим скористатися, щоб стартувати на ній в гонці.

Лідером знову став Феттель. Причому навіть на Soft він знову перевершив рекордний час - 1.16,802. Позаду нього був Райкконен, а також пара Mercedes. Боттас цього разу випередив Хемілтона, але обидві Срібні стріли програли Феттелю більш ніж 0,3 секунди.

Red Bull також на Soft пройшла до Q3 - Ферстаппен програв Феттелю менше 0,5 секунди, а ось Ріккардо проїхав не надто вдалу спробу.

На гумі Soft також упевнено пройшла до Q3 команда Haas. Причому Магнуссену навіть вдалося випередити Ріккардо.

Компанію їм у Q3 cклали Карлос Сайнс та Фернандо Алонсо. Іспанець першу спробу проїхав на Supersoft, яку виконав дуже вдало - його час не зуміли перевершити Вандорн, Гаслі, Окон, Леклер та Перес. Завдяки цьому Алонсо вперше у сезоні пройшов до третього сегмента.

Нові рекорди

У третьому сегменті перша спроба найкраще вдалася Хемілтону. Британець з рекордним часом 1.16,491 очолив проміжний протокол.

Що цікаво, позаду нього опинилися Ферстаппен, Ріккардо та Боттас. Феттель не поїхав так швидко, як у попередніх сегментах: із відставанням 0,7 секунди він був п’ятим.

Райкконен сильно помилився на першому секторі, де втратив секунду, тому у першій спробі був лише сьомим - на шостому місці тимчасово опинився Алонсо!

У другій спробі лідери навіть обрали різну гуму. Феттель, Райкконен та Ріккардо виїхали на Soft, а Ферстаппен, Хемілтон та Боттас - на новому Supersoft.

Хемілтон значно покращив час - 1.16,173, а Боттас слідом програв лише 0,040 секунди. Позаду завершив коло Феттель, який вийшов на третю позицію з відставанням 0,132 секунди. Ферстаппен та Ріккардо опинилися на третьому ряді. Макс випередив напарника лише на 0,002 секунди!

У другій спробі Магнуссен зумів випередити Алонсо та став сьомим. Алонсо був восьмим та стартуватиме попереду Сайнса та Грожана.