Гран Прі Італії: Райкконен не дозволив Феттелю і Хемілтону вибороти поул

Олександр Насонов
Автор: Олександр Насонов
Співавтор: Дмитро Левчук
1 вер. 2018 р., 14:08

Гонщик Ferrari Кімі Райкконен показав найкращий час у кваліфікації етапу Формули 1 у Монці, випередивши Себастьяна Феттеля і Льюіса Хемілтона.

Домінування Ferrari та помилка Переса у Q1

У першому сегменті кваліфікації команда Ferrari втримала за собою найкращі позиції. Себастьян Феттель із часом 1.20,542 виграв Q1, а Кімі Райкконен програв йому менш ніж 0,2 секунди.

Третім був Льюіс Хемілтон, а ось на четвертому місці несподівано опинився Даніель Ріккардо. По-перше, австралієць взагалі міг не брати участь у кваліфікації, оскільки стартуватиме одним із останніх, а по-друге - він випередив Валттері Боттаса, який проїхав не дуже вдале коло.

Також взяв участь у сесії Ніко Хюлькенберг, який як і Ріккардо буде оштрафований. Обидва пілоти зіпсували прогнози конкурентам. Так, найбільше не пощастило Серхіо Пересу. У мексиканця на Force India був запас швидкості, але він вирішив ризикнути та виконав лише одну спробу. У підсумку його випередили інші середняки - Перес завершив сесію на нещасливому 16-му місці.

Разом із ним у першому сегменті вибули Шарль Леклер, Брендон Хартлі, Маркус Ерікссон та Стоффель Вандорн.

Все ближче до рекорду, Алонсо та Магнуссен імітують гонку

У другому сегменті фаворити поїхали ще швидше - кожен із них виконав по дві спроби. Також варто зазначити, що жоден із них не обрав альтернативну стартегію та проїхав кола на найшвидшій гумі Supersoft, на якій стартуватимуть у гонці.

Феттель очолив протокол Q2 із часом 1.19,629, що було на секунду гірше за абсолютний рекорд траси. Хемілтон та Райкконен були позаду, а Боттас знову поступився пілоту Red Bull - цього разу Максу Ферстаппену.

У боротьбі за місця у Топ-10 була напружена ситуація. Найцікавіша історія вийшла у «змаганні» між Фернандо Алонсо та Кевіном Магнуссеном, які завадили один одному у першому повороті - обидва припинили виступ у кваліфікації у Q2.

Несподівано до Топ-10 пробився Ленс Стролл, який показав восьмий час.

Найшвидшим у групі середняків був Грожан на шостому місці, який випередив Естебана Окона. Також до Q3 пройшли Карлос Сайнс та П’єр Гаслі.

Вирішальна битва

У фіналі кваліфікації першу спробу виграв Хемілтон, який на 0,069 секунди випередив Райкконена. Феттель програв Хемілтону лише трохи більше однієї десятої, але цього вистачило лише для того, щоб посісти проміжне третє місце. Четвертим із відставанням у шість десятих від лідера став Боттас, а п'ятим — Ферстаппен, відставання якого перевищило секунду.

У вирішальній спробі все перевернулося догори дригом: Райкконен, який останнім із топ-3 закінчував свою спробу, показав найкращий час і захопив поул. Феттель і Хемілтон також покращили свої результати, причому німець на 0,014 секунди випередив британця — важливий момент на тлі боротьби за титул.

Боттас також додав, але залишився четвертим. Місця з п'ятого по десяте зайняли пілоти, що програли лідерам цілу вічність: Ферстаппен, Грожан, Сайнс, Окон, Гаслі і Стролл.