Гран Прі Китаю: Боттас обіграв Хемілтона у боротьбі за поул

13 квіт. 2019 р., 07:07

Валттері Боттас став найшвидшим у кваліфікації у Шанхаї, випередивши свого напарника Льюіса Хемілтона, а пілоти Ferrari стартуватимуть з другого ряду.

Стролл - єдиний нещасливець у Q1

У першому сегменті кваліфікації найбільші проблеми серед фаворитів були у Ferrari. Хоча Скудерія вважалася чи не головним претендентом на поул, Себастьян Феттель та Шарль Леклер виконали перші спроби неідеально: німець був 4-м, а монегаск - 11-м.

При цьому Льюіс Хемілтон (1.32,658) та Валттері Боттас на Mercedes, а також Макс Ферстаппен на Red Bull опинилися у топ-3 та могли почуватися комфортніше. Окрім того, П'єр Гаслі опинився 10-м - вище за Леклера, проте йому також необхідна була гарна друга спроба.

У другій спробі Леклер все виконав вдаліше та піднявся одразу на другу позицію, поступившись Хемілтону 0,054 секунди. Гаслі також покращив власний час, але при цьому він став лише 11-м у підсумковому протоколі.

Боротьба за вихід до Q2 звелася до визначення пілота, який опиниться 16-м. Пілоти Williams "забронювали" собі два місця у найгіршій п'ятірці через погану швидкість, а до них приєдналися Алекс Албон, який у третій практиці розтрощив болід, а також Антоніо Джовінацці, у якого виникли якісь технічні проблеми.

Так, 16-м став Ленс Стролл на Racing Point. У боротьбі за 15-те місце він програв Ландо Норрісу 0,144 секунди.

Гаслі відродив традиційну топ-6 у Q2

Другий сегмент розпочався із дивовижної спроби Боттаса - 1.31,728. Інші фаворити програли йому більш ніж півсекунди. Найближчими були Феттель та Леклер, яких розділило менше 0,1 секунди, потім був Ферстаппен, а Хемілтон програв майже 0,9 секунди. Що цікаво, Гаслі нарешті піднявся на шосте місце та повернув у Формулу 1 традиційну топ-6 пілотів із команд-фаворитів.

У других спробах фаворити пришвидшилися, проте більшість вирішила просто пригальмувати на третьому секторі. У підсумку час покращив лише Хемілтон, який очолив протокол із часом 1.31,637. На старті гонки в усіх пілотів топ-5 буде гума Medium.

У боротьбі за топ-10 не було очевидного фаворита. Після першої спроби на сьомому місці був Данііл Квят на Toro Rosso. Проте після других спроб він відкотився на нещасливе 11-те місце. Його посунули пілоти двох команд - Renault та Haas. При цьому десятим став Даніель Ріккардо, який вперше цього сезону опинився у Q3 - він випередив Квята лише на 0,022 секунди.

Разом із Квятом боротьбу припинили Серхіо Перес, Кімі Райкконен, Карлос Сайнс та Норріс.

Нестримний Боттас

У третьому сегменті у першій спробі Боттас знову був найшвидшим - 1.31,563. Він лише на 0,007 секунди випередив напарника Хемілтона! А ось інші фаворити знову програли багато. Феттель був позаду на 0,438 секунди, а на четвертому місці опинився Ферстаппен, який на 0,013 секунди випередив Леклера.

У другій спробі Хемілтон дуже вдало розпочав коло, але ближче до фінішу кола трохи поступився. При цьому Боттас виступив навпаки: почав не дуже вдало, але загалом його коло опинилося кращим за попереднє.

Пілоти Ferrari розіграли між собою третє місце. Вони програли Mercedes більш ніж 0,3 секунди, а Феттель випередив Леклера лише на 0,017 секунди. При цьому Ферстаппен не зміг покращити свій час через те, що з командою помилився з підготовкою до швидкого кола, - він пропускав суперників і не встиг піти на швидке коло.

У середній групі дві спроби було у пілотів команди Renault, а ось у Haas взагалі не було спроб. Так, спершу Хюлькенберг помітно переграв Ріккардо, але австралієць випередив напарника у другій спробі та стартуватиме сьомим.