Гран Прі Малайзії: Ферстаппен переграв Хемілтона у гонці

1 жовт. 2017 р., 08:34

Макс Ферстаппен здобув першу перемогу в сезоні, випередивши Льюіса Хемілтона, а Себастьян Феттель прорвався на четверте місце.

Старт гокни
Старт гонки
Старт гонки, Льюіс Хемілтон, Mercedes AMG F1 W08
Старт гонки , Льюіс Хемілтон, Mercedes AMG F1 W08 лідирує
Ленс Стролл, Williams FW40
Макс Ферстаппен, Red Bull Racing RB13 випереджає Льюіса Хемілтона, Mercedes-Benz F1 W08
Макс Ферстаппен, Red Bull Racing RB13 та Льюіс Хемілтон, Mercedes-Benz F1 W08

Невдача Райкконена

За дві години до старту пройшов дощ, але перед самим початком траса майже висохла - покриття лише трохи було вологим, тому гонщики стартували на сліках.

Але найбільша подія стосувалася Кімі Райкконена. У пілота Ferrari на колі виїзду з боксів виникли проблеми з мотором. Зрештою його механікам довелося відкотити болід до боксів, тому фін навіть не стартував!

Льюіс Хемілтон почувався спокійніше та зумів захистити першу позицію на старті. Позаду ж нього прорвався Валттері Боттас: фін обійшов Даніеля Ріккардо та став третім. Боттас одразу намагався атакувати ще й Макса Ферстаппена, але той вдало захистився.

Позаду ж групи лідерів на п'яте місце вийшов Стоффель Вандорн, а за ним були Серхіо Перес та Естебан Окон. Проте француз вже на другому колі через пошкодження антикрила зробив вимушений піт-стоп та втратив позиції.

Себастьян Феттель стартував з останнього місця на Soft, але вже на першому колі був 13-м. На наступному колі він пройшов Ніко Хюлькенберга і наздогнав Фернандо Алонсо, але швидко пройти його не зміг.

Атака Red Bull

Після старту пілоти Red Bull почали напосідати на Mercedes. Ферстаппен був близьким до Хемілтона і на початку четвертого кола пройшов його! Позаду ж Ріккардо намагався атакувати Боттаса, але швидко цього не зробив.

Даніель чекав з атакою до дев'ятого кола, коли вийшов на третє місце. У цей момент Ферстаппен вже відірвався від Хемілтона на три секунди, а Ріккардо програвав британцю вісім: він втратив багато часу на хвості у Боттаса. Ферстаппен впевнено нарощував перевагу над Хемілтоном, а Ріккардо почав до нього наближатися.

Паралельно з цим Перес пройшов Вандорна та вийшов на п'яте місце. Феттель у свою чергу зрештою обігнав Алонсо, майже відразу після цього пройшов Кевіна Магнуссена та був вже 10-м. А піт-стопи у групі середняків, які розпочалися на 10-му колі, дозволили німцю на 13-му колі вийти на сьому позицію. Згодом зупинився і Вандорн, тому німець був шостим і поступався Пересу п'ятьма секундами.

Прорив Феттеля

Ріккардо був швидшим за Хемілтона і зумів скоротити відставання до 4,5 секунди. Проте після цього він почав скаржитися на погіршену керованість болідом - йому довелося тримати стабільний темп, тому він більше не наближався до британця. У свою чергу Ферстаппен ще більше відірвався від головного переслідувача та випереджав його майже на 10 секунд.

Феттель на 20-му колі вже почав атакувати Переса, але зумів це зробити лише з другої спроби. Німець вийшов на п'яту позицію і програвав у цей момент Боттасу лише чотири секунди!

На 26-му колі Феттель вже був на хвості у фіна, але той вдало захищався. На 27-му колі Хемілтон відкрив серію піт-стопів серед лідерів. Колом пізніше це зробили Ферстаппен та Феттель, а Боттас - лише на 29-му колі. Одного кола різниці вистачило німцю, щоб обіграти фіна та вийти вже на четверту позицію.

Ріккардо зупинився останнім із фаворитів на 30-му колі. Феттель мав два кола на свіжому Supersoft та зумів наблизитися до Ріккардо на відстань 14 секунд. До того ж інші лідери другий відрізок їхали на Soft, тому Себастьян був швидшим за них.

Боротьба за подіум

Феттель на Supersoft був швидшим і за Ріккардо, і за Хемілтона. До британця була значна відстань, а ось до австралійця він швидко наближався, виграючи по 0,5-1,0 секунди на одному колі.

На 40-му колі німець програвав Ріккардо менш ніж вісім секунд, а на 45-му - лише одну! При цьому Даніель наблизився до Хемілтона на відстань восьми секунд.

Незважаючи на те що у Себастьяна була значна перевага у швидкості, йому не вдавалися атаки на Ріккардо. Не допомагали в цьому і колові, які були на користь австралійця.

За шість кіл до фінішу Ріккардо програвав Хемілтону 11 секунд, тому вже забув про друге місце, а ось Феттель трохи втратив темп - його Supersoft помітно зносився і не дозволяв атакувати так сильно, як раніше.

Ферстаппен постійно тримав Хемілтона на безпечній відстані та переміг із 10-секундною перевагою. У свою чергу, Хемілтон так само тримав позаду Ріккардо, від якого зрештою трохи відстав Феттель. Німець фінішував четвертим. Наприкінці дистанції він думав лише про те, щоб безпечно дістатися фінішу, тому по відношенню до австралійця втратив десять секунд.

П'ятим став Боттас, а шостим Перес, який упевнено виграв боротьбу середняків. За ним у топ-10 фінішували Вандорн, Стролл, Масса та Окон.

Після фінішу Стролл зачепив Феттеля - німець розбив підвіску. Але він перетнув фінішну лінію та має стати четвертим.