Гран Прі Мексики: Ферстаппен виграв гонку, а Хемілтон після проколу - титул

29 жовт. 2017 р., 20:41

Макс Ферстаппен вийшов сухим із води у штовханині в першому повороті, після чого впевнено виграв гонку, а Льюіс Хемілтон фінішував дев'ятим та достроково став чемпіоном.

Мак Ферстаппен, Red Bull Racing RB13, лідирує

Штовханина лідерів

На старті гонки відбулася цікава боротьба між трьома лідерами. Ферстаппен сів на хвіст Феттелю, а на хвості нідерландця був Хемілтон. Троє завдяки сліп-стріму фактично паралельно входили в перший поворот.

Британець хотів скористатися тим, що у другому повороті Феттель та Ферстаппен мали контакт, але при цьому на виході вже з третього повороту Себастьян зачепив переднім антикрилом заднє колесо Льюіса. У підсумку Хемілтон отримав прокол, а Феттель пошкодив антикрило - обидва лідери чемпіонату вимушені були поїхати на піт-стоп на першому колі, де їм встановили Soft.

За підсумками першого кола гонку очолював Ферстаппен, за ним був Боттас. Третім ішов Окон, а за ним - Хюлькенберг, Сайнс та Перес. Але іспанець на другому колі також вимушено зупинився і втратив шанс на подіум.

Не дуже вдалим старт був у Райкконена, який відкотився на сьому позицію. Ріккардо у свою чергу з 16-го місця на старті прорвався на десяте, але його боротьба тривала лише вісім кіл - він зупинився в боксах.

Хемілтона обганяють на коло

На перших колах Ферстаппен без особливих проблем збільшив свою перевагу над Боттасом до п'яти секунд. Після цього лідери пішли рівніше, обмінювалися часом найшвидшого кола, і розрив між ними не надто змінювався.

Разом із цим Боттас упевнено відривався від Окона, який так само рішуче віддалявся від Хюлькенберга. Цікаво, що Перес, який був п'ятим, втримував позаду Райкконена. У фіна хоча й була перевага у темпі, але навіть на довжелезній прямій максимальної швидкості Force India вистачало, щоб втримати Ferrari позаду.

Паралельно із цим Феттель поступово проривався нагору. До 20-го кола він обійшов кількох суперників та був уже 13-м. А ось Сайнс та Хемілтон у цей момент були у самому хвості - на старті вони втратили більше та довше наздоганяли аутсайдерів. Дійшло до того, що на 22-му колі їх на коло наздогнав Ферстаппен, тому Хемілтон побачив перед собою синій прапор.

Райкконен штампує кола

Серію піт-стопів відкрили пілоти, які вели боротьбу за подіум. На 19-му колі на Soft перейшов Перес, колом пізніше це зробив Хюлькенберг, а на 21-му колі - Окон. При цьому Райкконен залишився на трасі та отримав перед собою чистий трек, тому почав їхати у високому темпі.

Хюлькенбергу та Пересу також не пощастило з тим, що вони виїхали позаду Магнуссена, який не поспішав на свій перший піт-стоп. Тому Райкконен отримав більші шанси на четверте місце. Але фін залишався на трасі, щоб спробувати обіграти Окона.

На 26-му колі зійшов ще один болід із мотором Renault - цього разу Хюлькенберг, який укотре в кар'єрі через проблеми втратив шанс на подіум.

На 31-му колі Перес на радість публіки нарешті обійшов Магнуссена, але на той момент вже програвав Окону більше десяти секунд, тому його шанси на подіум були примарними.

Схід Хартлі "втручається" у боротьбу за подіум

На 32-му колі Райкконен вже мав 21 секунду переваги над Оконом, тому був близьким до того, щоб виїхати після піт-стопу попереду француза.

Проте пілоту Ferrari допоміг режим віртуальної машини безпеки - його причиною стала відмова двигуна у Хартлі, який зупинився в небезпечному місці на узбіччі.

Цим скористалися всі фаворити: Ферстаппен та Боттас перевзулися у Supersoft, а Райкконен - у Soft. Фін зберіг третю позицію, Окон став четвертим, а позаду нього опинився Стролл. Канадець відтягнув свій піт-стоп, а раптова поява віртуального сейфеті-кара допомогла йому опинитися перед Пересом після зупинки в боксах.

Феттель та Хемілтон також зупинилися в боксах. Німцю встановили Ultrasoft, а британцю - Supersoft. При цьому Себастьян на рестарті гонки вже був на восьмому місці позаду Магнуссена, якого обігнав за кілька кіл.

Феттель покращує позиції

Після обгону Магнуссена Феттель програвав Пересу близько десяти секунд. На Ultrasoft він був значно швидшим за мексиканця, тому до 50-го кола вже пройшов його та вийшов на шосту позицію.

У цей момент він програвав Строллу три секунди, і ще близько чотирьох - Окону. Позаду ж нього Перес на 51-му колі вирішив перевзутися в Ultrasoft, щоб спробувати атакувати наприкінці дистанції.

На 55-му колі Феттель уже був попереду Стролла та зайняв п'яту позицію. Чергова серія швидких кіл миттєво наблизила його до Окона. З французом німець теж не зазнав особливих проблем, а ось далі був Райкконен на третьому місці, до якого було аж 25 секунд.

Ферстаппен упевнено проїхав всю дистанцію, збільшивши перевагу над Боттасом майже до 20 секунд. Фін також не мав проблем із Райкконеном, який програвав йому ще більше.

За п'яте місце в гонці до кінця боролися Окон та Стролл. Канадець був на Supersoft, тому мав кращий темп, але цього йому вистачило лише для того, щоб наздогнати конкурента, - справи до атаки не дійшло.

Перес на Ultrasoft також наближався до цієї пари, але після піт-стопу програвав їм дуже багато, тому не встиг достатньо наблизитися до Стролла.

А позаду Переса йшла боротьба за восьму позицію. Наприкінці дистанції на хвості у Магнуссена були Алонсо і Хемілтон. Іспанець та британець подарували яскраву боротьбу за позицію, навіть дійшло до штовханини. У підсумку хитрішим був Льюіс, який вийшов на дев'яту позицію. А Магнуссен скористався боротьбою позаду та збільшив перевагу над чемпіонами.