Гран Прі Німеччини: Хемілтон продерся до перемоги в гонці

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
22 лип. 2018 р., 14:49

Льюіс Хемілтон здійснив прорив із 14 стартового місця, а Себастьян Феттель завершив етап у гравії.

Лідери втримують позиції, Хемілтон проривається

На старті гонки у групі фаворитів значних змін не відбулося. Себастьян Феттель вдало рушив із місця та залишив за спиною Валттері Боттаса, а Кімі Райкконен попри не дуже гарний старт все ж втримався попереду Макса Ферстаппена.

Пілот Red Bull продовжував атакувати Райкконена протягом всього першого кола, але всі спроби виявилися невдалими. Після цього боротьба лідерів перейшла у «спокійний» режим.

На п’ятому місці після старту залишився Кевін Магнуссен, а ось у його напарника Ромена Грожана справи йшли не дуже. Прямо на старті він пропустив Ніко Хюлькенберга. На сьомому колі Грожан спершу помилився у другому повороті, після чого почав втрачати темп та згодом пропустив Серхіо Переса та Льюіса Хемілтона.

Хемілтон стартував на Soft, але відносно легко проходив повільніших конкурентів. На 15 колі він вже випередив Магнуссена та став п’ятим. Попереду нього були лише фаворити: лідеру Феттелю він програвав 26 секунд, а найближчому до себе Ферстаппену - 15 секунд.

Даніель Ріккардо розпочав боротьбу на Medium, тому продирався нагору значно повільніше за Хемілтона. У той момент, коли британець піднявся на п’яту позицію, Ріккардо був лише 13-м.

Хід Райкконена

На 16-му колі Ferrari вирішила закликати в бокси Райкконена. На той момент Феттель вигравав у Боттаса трохи менше чотирьох секунд, а пілот Mercedes , був попереду Райкконена менш ніж на дві секунди.

Але ранній піт-стоп дозволив Кімі підвищити темп: на свіжій гумі Soft на кожному колі він вигравав у лідерів принаймні по півсекунди, віртуально навіть вийшов на першу позицію. Але лише віртуально, бо Феттель, Боттас та Ферстаппен затрималися на трасі та вирішили обрати іншу тактику.

Однаковий темп із Райкконеном демонстрував і Хемілтон, який на старіших Soft також скорочував відставання від лідерів.

Лише на 24-му колі Ріккардо вийшов на шосту позицію, проте в цьому йому допомогли пілоти середньої групи, які почергово зупинилися в боксах.

Лише на 26-му колі Феттель зупинився в боксах - на 10 кіл пізніше Райкконена. Через те що фін був швидшим, німець повернувся на трасу позаду напарника та попереду Хемілтона, який був на хвості, але без піт-стопу.

Боттас затримався з піт-стопом ще більше. Пілот Mercedes встановив новий Soft лише на 29-му колі та після повернення на трасу програвав Райкконену 11 секунд. Ферстаппен зупинився колом пізніше та став лише п’ятим. Паралельно із цим через технічні проблеми зійшов Ріккардо.

"Злочин" та "кара" Ferrari

Після піт-стопу Феттель програвав Райкконену лише дві секунди, але швидко наздогнав напарника. Проте за чистою швидкістю німцю важко було пройти Кімі, тому він змушений був втримувати відставання близько секунди. Паралельно із цим Феттель почав інформувати команду, що може їхати швидше, але позаду напарника просто зношує гуму.

Разом із цим, Хемілтон на старій гумі тримався позаду Феттеля у трьох секундах, а Боттас за десять кіл після свого піт-стопу скоротив відставання від Райкконена з 11 до 7 секунд.

На 39-му колі сталося те, на що багато хто очікував: Райкконена попросили пропустити Феттеля, що він і зробив.

Хемілтон протримався на трасі до 43 кола, після чого нарешті перейшов на Ultrasoft. Да два кола після цього над трасою пішов невеликий дощ, тому була ймовірність, що британцю знову не пощастить з моментом для пітстопу.

Спершу на проміжну гуму перейшли Леклер та Алонсо, який по суті не було чого втрачати, а Гаслі взагалі обрав дощові шини. На 48-му колі Ферстаппен перевзувся у проміжну гуму.

На 50-му колі загроза сильного дощу наче минула, а траса почала підсихати… За цей час Хемілтон, який перебував на четвертому місці, скоротив відставання від Феттеля до 15 секунд та продовжував їхати ледь не на дві секунди швидше.

Проте дощ знову посилився і почали відбуватися шалені події. Спершу Боттас скористався помилкою Райкконена та пройшов його, а потім на дуже вологому третьому секторі помилився і Феттель, який вилетів з траси та опинився у бар’єрі!

На трасі з’явилася машина безпеки, а лідером гонки став Хемілтон! Британець спершу вирішив звернути в бокси для заміни гуми, але повернувся на трасу, перетнувши ділянку в’їзду на піт-лейн. Завдяки цьому він випередив Боттаса з Райкконеном, які перевзулися у свіжу гуму Ultrasoft.

Спокій на фініші

Рестарт в гонці був даний на початку 58 кола. Тобто, у гонщиків залишалося лише 10 кіл до фінішу. Боттас на свіжішій гумі одразу намагався пройти Хемілтона, але британець дуже вдало захистився від атак на цілому колі.

На цьому атаки Боттаса зупинилися. Хемілтон за пару кіл збільшив перевагу до двох секунд. при цьому Валттері почувався досить комфортно на другому місці, оскільки Райкконен ледь міг зачепитися за зону DRS.

Хемілтон зі старту з 14-го місця виграв гонку, Боттас за ним, Райкконен - третій. Ферстаппен поступався лідерам та став лише четвертим.

У середній групі дощ повністю зруйнував гонку Haas - Магнуссен випав із залікової зони. Найкраще цим скористався Хюлькенберг, який фінішував п’ятим.