Гран Прі США: Хемілтон видер поул із рук Ferrari

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
20 жовт. 2018 р., 22:06

Льюіс Хемілтон на мить випередив Себастьяна Феттеля та Кімі Райкконена у фінальній спробі у кваліфікації.

Проблеми Ферстаппена у Q1

Попри всі прогнози кваліфікація в Остіні пройшла на сухій трасі, тому гонщики отримали шанс продемонструвати свою реальну швидкість.

За підсумками перших спроб на першому місці був Льюіс Хемілтон, який проїхав коло за 1.34,176 на гумі Ultrasoft. Він на 0,3 секунди випередив напарника Валттері Боттаса, а Себастьян Феттель програв трохи більше за фіна.

Позаду них були Кімі Райкконен та пара Red Bull. Макс Ферстаппен та Даніель Ріккардо одразу поїхали на другу спробу, але для нідерландця це завершилося неприємними наслідками: він наїхав заднім колесом на високий бордюр та погнув підвіску, через що змушений був повернутися до боксів.

У боротьбі за вихід до Q2 аутсайдерами знову були команди McLaren та Williams. Фернандо Алонсо не вистачило 0,1 секунди, щоб дивом продертися до топ-15, але він став хоча б найкращим із гірших. Компанію аутсайдерам склав Маркус Ерікссон, який взагалі був 19-м.

Тактика лідерів і крихти між Force India та Renault

У другому сегменті більшість фаворитів вирішили використати гуму Supersoft, щоб стартувати на ній в гонці. Виключенням був Кімі Райкконен, який на Ultrasoft очолив протокол - 1.32,882.

При цьому Феттель на Supersoft програв напарнику лише 0,195 секунди, а Боттас та Хемілтон - близько секунди. Британець вирішив перестрахуватися та на тому ж комплекті проїхав другу спробу, яка вивела його на третє місце. Наприкінці другого сегмента пілоти Mercedes та Ferrari традиційно "прикатали" комплект Ultrasoft, але власний час не покращували.

Ріккардо на Supersoft першу спробу завершив на п’ятому місці, проте мав невелику перевагу над середняками. Попри це австралієць все одно не виконував другу спробу. Ще більші проблеми були у Ферстаппена, який так і не з’явився на трасі у Q2 через проблеми, які виникли у першому сегменті.

Також швидкі спроби не виконували пілоти Toro Rosso, яких очікували штрафи на стартовій решітці через заміну двигуна. Тому насамперед П’єр Гаслі, який у Q1 був сьомим, полегшив завдання іншим середнякам.

У топ-10 разом із п’ятьма фаворитами впевнено пройшли Шарль Леклер та Ромен Грожан. Хоча позаду були пілоти Force India, у них не було серйозної переваги над Renault: Ніко Хюлькенберг та Карлос Сайнс програли менше 0,05 секунди Естебану Окону, який став восьмим, але іспанець став лише 11-м та завершив кваліфікацію.

Разом із Сайнсом у другому сегменті вилетіли Кевін Магнуссен та вже згадані пілоти Toro Rosso і Ферстаппен.

Хемілтон проти Ferrari

У третьому сегменті першу спробу виграв Хемілтон - 1.32,567. Хоча Феттель на першому секторі був швидшим за британця, проте потім зовсім трохи втратив та поступився лише 0,088 секунди на цілому колі. Трохи більше програв Боттас, а Райкконен програв майже півсекунди.

У других спробах Ferrari пришвидшилися. Райкконен навіть встиг побувати на проміжному поулі, проте згодом його випередив Хемілтон, а потім - і Феттель. Льюіс переграв Себастьяна лише на 0,061 секунди, а німець випередив напарника лише на 0,009 секунди. При цьому Феттель через штраф стартуватиме лише п’ятим.

Ріккардо перебував у своїй лізі та без проблем оформив п’яте місце у кваліфікації, але «завдяки» Феттелю стартуватиме четвертим.

У боротьбі середняків першу спробу виграв Грожан, а ось позаду нього досить несподівано був Хюлькенберг, який випереджав Force India. До того ж Леклер вирішив проїхати лише одну спробу наприкінці сегмента.

У другій спробі гарне коло вийшло у Окона, яке вивело його на шосту позицію, Хюлькенберг випередив Грожана, який стартуватиме попереду Леклера та Переса.