Магнуссен націлився на чемпіонський титул «ліги В»

Автор: Scott Mitchell
Переклав: Андрій Іванов
18 серп. 2018 р., 08:01

Кевін Магнуссен зізнався, що намагається виграти чемпіонат «ліги В» Формули 1 цього сезону.

Наразі пілот Haas посідає восьме місце в турнірній таблиці 2018 року із 45 очками, лише на сім балів поступаючись Ніко Хюлькенбергу з Renault.

Проте наступний гонщик у заліку – Макс Ферстаппен із Red Bull – має на своєму рахунку більше очок, ніж Хюлькенберг і Магнуссен разом, що яскраво демонструє відрив топ-команд від решти пелотону.

«Я немов створив окремий чемпіонат у своїй голові, – розповів Кевін в інтерв’ю Motorsport.com. – Я знаю, що його не існує, але це дуже мотивує.

Я не враховую три топ-команди, не думаю про них, але ми у щільній боротьбі з двома чи трьома командами у середині пелотону, і цю битву я хочу виграти».

Цього року данець двічі був найкращим гонщиком позаду трьох топ-команд, посівши шості місця на фініші в Іспанії та Франції.

У Бахрейні та Австрії він закінчив гонку п’ятим, але пропустив вперед П’єра Гаслі з Toro Rosso та свого напарника Ромена Грожана відповідно.

Магнуссен дебютував у Формулі 1 у 2014 році й піднявся на подіум у першій же гонці, але не здобув жодної перемоги з 2013 року, коли він виступав у Формулі Renault 3.5.

«Я не відчував жодних переможних емоцій за весь час, що провів у Формулі 1, – сказав він. – Коли в Австралії я фінішував третім у своїй першій гонці, то відчував лише третину таких емоцій.

Тепер я можу зосередитися на цьому чемпіонаті, що створив у своїй голові, і коли я перемагаю інших хлопців, то відчуваю радість, немов виграв гонку.

Мене не хвилюють три інші команди – вони в окремій лізі».

Магнуссен перейшов до Haas минулого року після одного сезону з Renault, і очікується, що він продовжить контракт з американською командою.

«Що ще потрібно, коли ти не можеш потрапити до найкращої команди, здатної змагатися за перемоги та титули? – сказав він. – Це стабільна команда, яка дає мені гарну машину, яка може боротися за очки і титул «ліги В».

У мене, ймовірно, найкращий болід у середині пелотону. Я не міг бажати кращого».

Неофіційна «ліга В»

Єдиним офіційним визнанням «другого класу» у Формулі 1 був Кубок Джима Кларка 1987 року, за який змагалися пілоти, що виступали на болідах з атмосферними двигунами. Переможцем тоді став Джонатан Палмер – батько екс-пілота Renault Джоліона Палмера.

Партнер Motorsport.com статистичний ресурс Forix відстежив уявну битву, що має місце в голові Магнуссена.

Цього року Кевін виграв дві гонки і наразі посідає друге місце в турнірній таблиці за Ніко Хюлькенбергом, на рахунку якого чотири перемоги.

Також перемоги у першій половині сезону пощастило здобути Фернандо Алонсо з McLaren, Гаслі, Грожану, а також парі пілотів Force India Серхіо Пересу та Естебану Окону.