Мексиканська Ф1єста. Топ-5 подій гоночного вікенду

Чергова перемога Льюіса, божевільна розв’язка гонки у Мексиці, післягоночні розбори польотів, а також інші перипетії гоночного вікенду.

Формула 1 – все за планом Росберга

1/5

Гонка за титул чемпіона світу Формули 1 майже вийшла на фінішну пряму, і поки що все йде за прийнятним для Ніко Росберга сценарієм. Аби він тільки не повторив долю Найджела Менселла 30-річної давнини. Німець стабільно вже другу гонку поспіль фінішує позаду Льюіса, який переміг у кваліфікації (59-й поул – до Айртона Сенни залишилось зовсім трошки), впевнено довів перегони до 51-ї перемоги і зрівнявся з Аленом Простом.

Формула 1 – WTF?

2/5

На старті гонки Хемілтон та Росберг зрізали першу шикану, але судді не покарали жодного з них. Льюіс заявив, що не отримав перевагу, адже пригальмував. А у другому випадку стюарди не стали карати ані Ферстаппена, ані Ніко, оскільки жоден з них не отримав перевагу. Головні події розвернулися наприкінці гонки. Кімі Райкконен випередив Хюлькенберга, якого, зрештою, розвернуло. Але це увагу суддів не привернуло – Феттель вже атакував Макса, який змінив траекторію на гальмуванні, за що і позбувся подіуму. Вже наступного кола так само від атак Ріккардо оборонявся і Себастьян. Німець не стримував емоції у радіоефірі, хоча потім приніс вибачення Чарлі Вайтінгу. Судді довго вивчали дії пілота Скудерії і, врешті-решт, позбавили його подіуму. Кубок одразу опинився у руках Ріккардо. Комусь, як Марко, таке не сподобалось, але поза цим це була одна з найкращих гонок Себа у сезоні, за що наша редакція і поставила йому найвищу оцінку.

MotoGP – довгоочікувана перемога Дові

3/5

Найщасливішою людиною після Гран Прі Малайзії став Андреа Довіціозо. Італійцю, врешті-решт, вдалося здобути спочатку поул, а потім і перемогу у цьому сезоні, чим він підтвердив слушність рішення Ducati щодо підписаного з ним контракту на наступні два роки. У суботу він випередив чемпіона світу у кваліфікації, його не збили, і він не впав під час гонки, яку завершив із переконливою перевагою над краянином Валентино Россі. Він повернувся на першу сходинку подіуму вперше за сім років , у той час, коли товариш по команді зробив майже те саме, але опинився у гравії. Відтепер Дові потрібно утриматись на позитивній хвилі і перейти на ній до сезону 2017 року, до якого залишилося зовсім трохи часу.

MotoGP – все вирішено

4/5

Після завоювання титулу Марком Маркесом залишалась невирішеною доля наступних трьох місць. Перед початком східного турне Валентино Россі випереджав напарника на 24 очки. Хорхе Лоренсо, якому залишилося провести із Yamaha лише один Гран Прі, фінішував позаду Вале, чого було достатньо для третього поспіль срібла Доктора. Після кількох переконливих результатів Маверік Віньялес наблизився до майбутнього гонщика Ducati на відстань 11 очок. У юнака, який посяде у наступному сезоні місце Лоренсо, ще цього сезону були шанси завершити чемпіонат попереду нього. На жаль, у гонщика Suzuki знову виникли проблеми із мотоциклом, через які він втратив не лише кілька важливих очок, а ще і бронзу. За один етап до закінчення сезону боротьба у топ-5 турнірної таблиці майже завершена. Залишається лишень споглядати на гарненьких дівчат.

WSBK – чемпіонський дубль Kawasaki

5/5

Цього вікенду у Катарі вирішилась доля чемпіонства у світовому Супербайку. Гонщик Kawasaki Джонатан Рей мав перевагу у 48 очок над напарником Томом Сайксом. У суботу переміг Чаз Девіс і скоротив відставання від Сайкса, а Рей після фінішу другим вдруге поспіль став Чемпіоном світу, що востаннє вдавалося Карлу Форгаті у 1998-1999 роках, а до того – Фреду Меркелю та Дугу Полену. Недільна гонка була запеклою у прямому та переносному сенсі. На сьомому колі запалав Kawasaki місцевого гонщика Саїда Аль-Сулейті Pedercini Racing – червоні прапори. Після рестарту Девіс втратив свою перевагу і був змушений починати боротьбу спочатку, а от Рей зрозумів, що не зможе завершити сезон переможцем, і на фінальному колі пропустив Сайкса на друге місце у гонці і чемпіонаті. Девіс здобув 11-ту в сезоні і сьому поспіль перемогу, третій дубль, бронзу чемпіонату і програв Сайксу лише два очки.

Серія Формула 1 , MotoGP , WSBK
Гонщики Андреа Довіціозо , Чаз Девіс , Даніель Ріккардо , Джонатан Рей , Льюіс Хемілтон , Маверік Віньялес , Макс Ферстаппен , Ніко Росберг , Себастьян Феттель , Валентино Россі