Найдорожчі помилки пілотів Ф1 за всю історію Гран При Китаю

Автор: Gabriel Lima
Переклав: Роман Расюк
6 квіт. 2017 р., 16:16

Протягом 13-річної історії Гран Прі Китаю не один гонщик чи команда припустилися суттєвих помилок, які коштували їм потенційних перемог і навіть чемпіонської корони.

Усі важливі помилки:

2004. Жахіття Шумахера

1/11

Перший Гран Прі Китая відбувся у рік останнього домінування Міхаеля Шумахера, коли він вже оформив сьомий чемпіонський титул. Гонка у Шанхаї була головним провалом чемпіонського року. Міхаель стартував з піт-лейна, врізався в Jaguar Крістіана Кліна і втратив час через прокол. Зрештою семиразовий фінішував на 12-му місці в колі від напарника та переможця Рубенса Баррікелло.

2005. Жахіття Шумахера-2

2/11

Якщо гонка у 2004 році була поганою, то у 2005-му вона була ще гіршою. Цього разу німець знову зчепився з Альберсом на Minardi, проте ще на прогрівочному колі. Шумі встиг пересісти у резервний болід і почати гонку з піт-лейна, але розворот під час автомобіля безпеки призвів до дострокового завершення сезону.

2006. Нові шини проти старих

3/11

Фортуна повернулася до Міхаеля обличчям у 2006 році. Настала черга Renault відчути проблеми. Коли траса підсихала, в Renault вирішили замінити прогріті використані шини на боліді Алонсо на свіжі. Рішення мало зворотній ефект, адже Шумахер почав швидко наближувався на старішій гумі. Німець наздогнав пілотів французької стайні, випередив їх і здобув останню, 91-шу, у своїй кар'єрі перемогу.

2007. Втрата титулу

4/11

Льюіс Хемілтон почав передостанню гонку чемпіонату з поулу і мав усі шанси достроково стати чемпіоном у дебютний сезон. Кімі Райкконен опинився попереду Льюіса, але навіть друге місце робило британця чемпіоном. Але коли Хемілтон заїжджав на піт-стоп, він помилився і застряг у гравійній пастці. Райкконен виграв, а Хемілтон залишився без очок і в наступній гонці остаточно програв титул.

2008. Неправильні шини

5/11

За рік Хемілтон із McLaren у Шанхаї не мав проблем, а от напарник Хейккі Ковалайнен мав. Команда з Вокінга навмисно поміняла передні шини, що призвело до вібрації на боліді. Зрештою фін зійшов після проколу правого переднього колеса.

2010. Звільнений від колес

6/11

Коли Себастьян Буемі натис на педаль гальм у шпильці, відбулась зовсім неочікувана реакція - передні колеса відлетіли і перетворили швейцарця на пасажира. Після перевірки в Toro Rosso оголосили, що в усьому винні нові деталі підвіски.

2011. Заїзд не туди

7/11

Шість років тому Дженсон переплутав бокси Red Bull і McLaren. Це коштувало йому позиції, якою він поступився Себастьяну Феттелю.

2012. Особливе колесо

8/11

Гран Прі Китаю 2012 року став свідком історичної події - першої перемоги Mercedes після повернення до чемпіонату, яку здобув Ніко Росберг. Однак на подіумі могло бути двоє гонщиків Срібних стріл, якби не помилка на піт-стопі, коли Міхаелю Шумахеру не закріпили колесо. Семиразовий зійшов з дистанції.

2013. Особливе колесо-2

9/11

Марку Вебберу було не просто на тому етапі. Під час кваліфікації в австралійця завершилося пальне, він стартував із хвоста пелотону. На чотирнадцятому колі відбувся контакт між ним та Жаном-Еріком Вернєм, що змусило заїжджати в бокси за новим носом. У той час, коли йому встановлювали нове антикрило, механіки забули закріпити заднє праве колесо. Не дивно, що шина відлетіла на найближчому колі та примусила достроково завершити перегони.

2014. Гонка, яка тривала на два кола менше

10/11

Повна дистанція мала складати 56 кіл, але картатий прапор помилково з'явився після 55-го кола, а класифікували пілотів по 54-му - на два кола менше.

2016. Нуль сходів

11/11

Гран Прі Китаю 2016 року став лише четвертим в історії чемпіонату, в якому фінішували усі пілоти, які стартували.