Найкращі гонки Дженсона Баттона у Формулі 1

Британський ветеран, найдосвідченіший гонщик у пелотоні вирішив піти. Правда, поки що тільки на один рік, але немає ніякої впевненості, що Дженсон повернеться після у 2018-му. Як не крути, гарний привід пригадати його найяскравіші виступи.

Дженсон Баттон дебютував у Формулі 1 у 2000 році, коли йому тільки виповнилось двадцять. З тих пір минуло 16 років, і це – ціла епоха. Важко уявити – як у наступному сезоні буде почуватися пелотон без усміхненого британця з маленькою бородою. Для порівняння – останній раз, коли Баттона не було Формулі-1, у чемпіонаті ще виступали Деймон Хілл та Алекс Дзанарді, Jordan змагався за чемпіонський титул, а Макс Ферстаппен ще бігав у підгузках!

Кар’єра Дженсона нагадує американські гірки й рясніє успішними роками поряд з провальними. Блискучий дебют у Williams змінився похмурим сезоном у Benetton, відмінний сезон-2004 приніс йому бронзу в чемпіонаті, після чого новий спад. Перша перемога в Угорщині 2006-го обернулася на два жахливі роки серед аутсайдерів. З уходом Honda майже пішов і Баттон, але все ж таки залишився й одразу ж став чемпіоном!

Незважаючи на довгі роки, проведені у Формулі 1, майже всі перемоги британець виборов у короткий проміжок часу між 2009 та 2012 рр.

Але було б неправильним не звернути уваги й на інші, можливо не такі ефектні, але не менше чудові виступи на більш слабких машинах у минулі роки.

Німеччина-2000

1/10

Ця гонка багатьом запам’яталась першою перемогою Рубенса Баррікелло і колишнім працівником Mercedes, який вибіг на трасу. Але Дженсон Баттон без применшення став одним з героїв тієї гонки. Він кваліфікувався 16-м – на дві позиції гірше за свого напарника по Williams Ральфа Шумахера. Але перед прогрівочним колом в нього заглух двигун, і Дженсона пересунули на останнє місце стартової решітки. Він показав усю свою майстерність, протримавшись на сліках під час невеличкого дощику, і на фінальних колах пробився до залікової шістки. За два кола до фінішу він випередив Міку Сало і мало не нав’язав боротьбу за подіум Девіду Култхарду, але картатий прапор цьому завадив. Проте фініш на четвертому місці, який став на той час найкращим досягненням Баттона у Ф1, довів цінність британця.

Малайзія-2004

2/10

Маючи на той момент за найкращий результат п’ять четвертих місць на фініші, в Сепангу Дженсон, нарешті, вперше піднявся на подіум, який мало не заробив тут ще за два роки до того. Британець стартував з шостої позиції, провів рівну гонку, але у заключній стадії опинився під величезним тиском з боку Рубенса Баррікелло на більш сильній машині. Незважаючи на всі намагання бразильця випередити суперника, Баттону вдалося втримати другого пілота Ferrari позаду себе і вперше піднятись на подіум.

Німеччина-2004

3/10

Перехід до BAR, який спочатку здавався кроком назад, у 2004-му приніс Дженсону бронзові нагороди чемпіонату. Хоча він не виграв жодної гонки, зате 10 разів піднімався на подіум – більше, ніж у його чемпіонський сезон п’ять років потому! Особливо виділяється серед інших подіумних гонок Гран Прі Німеччини у Хоккенхаймі. Дженсон кваліфікувався третім, але втратив 10 позицій через заміну двигуна. Це не завадило йому побачити картатий прапор другим після Міхаеля Шумахера. Але ще більше вражає те, що значну частину гонки (на прямих) він керував однією рукою, тоді як іншою притримував шолом, в якого розв’язались ремені, щоб він не задушив його.

Угорщина-2006

4/10

У 2006-му здавалось, що кращі часи Дженсона вже позаду. Його команда, щоправда під новою назвою Honda, невпинно відкочувалась назад, і в Угорщині британець мав всі шанси провести вже 112 гонку без перемог. Штраф за заміну двигуна, який відкинув його на 14-ту позицію на стартовій решітці, здавалось, не передбачав гарних перспектив. Але завдяки поєднанню чудового водіння, змінливих погодних умов та невдач суперників, Баттон несподівано опинився у лідерах. Очоливши пелотон за 18 кіл до фінішу він упевнено довів гонку до приголомшливої перемоги, випередивши найближчого суперника на 30 секунд.

Австралія-2009

5/10

Опинившись під ризиком залишити Формулу 1 після того, як Honda покинула чемпіонат, Дженсон був врятований Россом Брауном, котрий очолив колишню заводську стайню. Завдяки секретній зброї у вигляді подвійного дифузору Brawn на подив всім стала найсильнішою командою, що підтвердилось вже на першому етапі у Мельбурні: Баттон стартував з поулу й упевнено лідирував протягом всієї дистанції від старту до фінішу, принісши команді Брауна першу перемогу у першій же гонці.

Монако-2009

Монако-2009
6/10

Перемога у найпрестижнішій для кожного пілота гонці в Монако стала вже п’ятою для Баттона у перших шести етапах сезону-2009. Він виборов поул і зі старту захопив лідерство, швидко створивши комфортний відрив від свого напарника Рубенса Баррікелло. Довівши гонку до перемоги, британець припустився помилки вже після фінішу, коли припаркував свій болід у закритому парку, замість традиційного місця на прямій старт-фініш, після чого вимушений був стрімголов бігти вниз по піт-лейн, щоб встигнути на церемонію нагородження.

Австралія-2010

7/10

Баттон зробив сміливий крок, перейшовши до McLaren після перемоги в чемпіонаті світу 2009 року і виборов перемогу вже в другій гонці за британську стайню. Стартувавши на проміжній гумі, він ризикнув зробити ранній піт-стоп, поставивши сліки, що врешті-решт вивело його на друге місце за Себастьяном Феттелем. Після того, як німець зійшов з дистанції, пілот McLaren знову без особливих зусиль і перешкод з боку суперників довів справу до перемоги.

Канада-2011

Канада-2011
8/10

Напевне, одна з найбожевільніших гонок у сучасній історії Формули 1 і найяскравіша перемога Дженсона, на фоні якої його дебютний тріумф на Хунгароринзі виглядає дитячою грою. Рідко коли гонщик, що стикається зі такою кількість негараздів під час гонки, у підсумку підіймається на найвищу сходинку подіуму. По-перше, на початку гонки відбулось зіткнення з напарником Льюісом Хемілтоном, внаслідок чого Дженсону довелось їхати до боксів міняти пошкоджене переднє крило. Потім його нагородили штрафом у вигляді проїзду по піт-лейн через перевищення швидкості під час дії режиму безпеки. Після двогодинної перерви через сильний дощ, коли гонку поновили, Баттон зіткнувся з Алонсо, внаслідок чого опинився на останньому місці за 30 кіл до фінішу. Але завдяки двом появам автомобіля безпеки, що зібрали пелотон докупи, Дженсон пробився на друге місце, і, тиснучи на Себастьяна Феттеля, на останньому колі змусив-таки його зробити помилку і переміг!

Бельгія-2012

9/10

2012 рік видався суперечливим для британця. Виборовши перемоги на першому й останньому етапі, в інших 18 гонках між ними Дженсон тільки чотири рази опинився на подіумі, незважаючи на те, що він керував, можливо, найшвидшою машиною чемпіонату. Гран Прі Бельгії був одним з тих моментів, коли Дженсон абсолютно домінував над усіма суперниками, включаючи свого товариша по команді Льюіса Хемілтона. Зароблений в кваліфікації поул Баттон легко перетворив у перемогу, жодного разу не поступившись лідерством.

Бразилія-2012

10/10

Остання на сьогодні перемога для Баттона. Того дня Дженсон потрапив у заголовки газет разом с Себастьяном Феттелем, який виграв чемпіонський титул у драматичній гонці. Ще одна гонка у складних погодних умовах, за якими Баттон став спеціалістом. Він випередив Хемілтона й вийшов уперед, а потім вирішив залишитися на сліках, коли почав накрапати дощ. Після цього він пропустив вперед Хюлькенберга й Льюіса, а коли вони зіткнулись, знову очолив пелотон, довівши справу до переможного фінішу – 15-го у кар’єрі.