Норріс може приєднатися до команди McLaren у Формулі 1

Ландо Норріс, лідер чемпіонату Європи Формули 3, давно є учасником юніорської програми McLaren. Тепер британець може зробити великий крок і стати членом команди Ф1.

Цього року резервним гонщиком McLaren був Дженсон Баттон, і британському ветерану довелося зайняти місце в кокпіті бойового боліда на Гран Прі Монако, коли Фернандо Алонсо вирішив здійснити заокеанський вояж до Інді-500.

Проте, за словами самого Баттона, у 2018-му він хоче повернутися до повноцінної участі в перегонах, хоча й за межами Формули 1, тому у Вокінгу мають знайти йому заміну.

Одним із головних кандидатів на місце резервного пілота є Ландо Норріс, котрому незабаром виповниться 18. Наразі уродженець Бристоля виступає у Європейській Формулі 3. І хоча сезон для нього почався не найкращим чином, влітку він добряче додав, і тепер йому залишається лише крок до чемпіонського титулу.

Дехто вже бачив Норріса як повноцінного гонщика Формули 1, та в усякому разі, місце третього пілота буде значним прогресом в його кар’єрі.

Попри юнацький вік, Ландо вже виграв кілька престижних нагород, а влітку цього року взяв участь в офіційних тестах Ф1 на Хунгароринзі за кермом McLaren MCL32, де показав другий час.

Команда залишилась враженою продуктивністю британця. «Я вражений Ландо, він був дуже гарним на тестах і добре підготовленим, - зазначив гоночний директор McLaren Ерік Булльє. – Якщо він виграє Ф3, цілком ймовірно, що в нього буде достатньо очок для отримання суперліцензії. Йому слід далі навчатися – як поратися з тиском і увагою ЗМІ.

У віці 18 років легко занапастити свою кар’єру, особливо зараз, в епоху соцмедіа. Я бачив багато прикладів і не хочу, щоб це сталося з ним».

В юніорській програмі McLaren до останнього часу перебувало три гонщика: Ландо Норріс, Нік де Вріс і Нобухару Мацусіта. Оскільки команда розходиться з Honda наприкінці цього сезону, то японець, швидше за все, залишить молодіжну програму. Отже, конкурентом Норріса у боротьбі за місце третього пілота залишається лише де Вріс, котрий цього року проводить дебютний сезон у Формулі 2 і наразі займає загальне сьоме місце з однією перемогою та чотирьом подіумам на рахунку.