Норріс може приєднатися до команди McLaren у Формулі 1

Автор: Varga Ákos
Переклав: Андрій Іванов
12 жовт. 2017 р., 17:01

Ландо Норріс, лідер чемпіонату Європи Формули 3, давно є учасником юніорської програми McLaren. Тепер британець може зробити великий крок і стати членом команди Ф1.

Нік де Вріс, Mclaren
Ерік Бульє, Гоночний Директор McLaren, та Нік де Вріс, McLaren
Ландо Норріс, McLaren MCL32
Виконавчий директор McLaren Technology Group, Зак Браун, Ландо Норріс
Виконавчий директор McLaren Technology Group Зак Браун, Ландо Норріс
Ландо Норріс, McLaren F1

Цього року резервним гонщиком McLaren був Дженсон Баттон, і британському ветерану довелося зайняти місце в кокпіті бойового боліда на Гран Прі Монако, коли Фернандо Алонсо вирішив здійснити заокеанський вояж до Інді-500.

Проте, за словами самого Баттона, у 2018-му він хоче повернутися до повноцінної участі в перегонах, хоча й за межами Формули 1, тому у Вокінгу мають знайти йому заміну.

Одним із головних кандидатів на місце резервного пілота є Ландо Норріс, котрому незабаром виповниться 18. Наразі уродженець Бристоля виступає у Європейській Формулі 3. І хоча сезон для нього почався не найкращим чином, влітку він добряче додав, і тепер йому залишається лише крок до чемпіонського титулу.

Дехто вже бачив Норріса як повноцінного гонщика Формули 1, та в усякому разі, місце третього пілота буде значним прогресом в його кар’єрі.

Попри юнацький вік, Ландо вже виграв кілька престижних нагород, а влітку цього року взяв участь в офіційних тестах Ф1 на Хунгароринзі за кермом McLaren MCL32, де показав другий час.

Команда залишилась враженою продуктивністю британця. «Я вражений Ландо, він був дуже гарним на тестах і добре підготовленим, - зазначив гоночний директор McLaren Ерік Булльє. – Якщо він виграє Ф3, цілком ймовірно, що в нього буде достатньо очок для отримання суперліцензії. Йому слід далі навчатися – як поратися з тиском і увагою ЗМІ.

У віці 18 років легко занапастити свою кар’єру, особливо зараз, в епоху соцмедіа. Я бачив багато прикладів і не хочу, щоб це сталося з ним».

В юніорській програмі McLaren до останнього часу перебувало три гонщика: Ландо Норріс, Нік де Вріс і Нобухару Мацусіта. Оскільки команда розходиться з Honda наприкінці цього сезону, то японець, швидше за все, залишить молодіжну програму. Отже, конкурентом Норріса у боротьбі за місце третього пілота залишається лише де Вріс, котрий цього року проводить дебютний сезон у Формулі 2 і наразі займає загальне сьоме місце з однією перемогою та чотирьом подіумам на рахунку.