Райкконен про перевагу Mercedes в Абу-Дабі: Це лише одна гонка

Переклав: Ольга Журавель
28 лист. 2017 р., 11:21

За словами пілота Ferrari Кімі Райкконена, перевага команди Формули 1 Mercedes за темпом під час Гран Прі Абу-Дабі не означає домінування на всіх трасах.

Кімі Райкконен, Ferrari SF70H
Переможець Валттері Боттас, Mercedes AMG F1 W08
Переможець Валттері Боттас, Льюіс Хемілтон, Mercedes AMG F1
Льюіс Хемілтон, Mercedes F1 W08
Кімі Райкконен, Ferrari SF70H, Макс Ферстаппен, Red Bull Racing RB13
Себастьян Феттель, Ferrari SF70H

Валттері Боттас і Льюіс Хемілтон забезпечили Mercedes комфортний дубль, а третім фінішував Себастьян Феттель із Ferrari – з відставанням у 19,330 секунди.

Райкконен фінішував наступним із відставанням у 26 секунд і розповів, що гонка була нудною і схожою на гонки на витривалість, тому що траса Яс-Маріна вимагає значної економії палива.

Коли Райкконена запитали, чи непокоїться він через відставання від Mercedes, він відповів: «Я так не думаю. Це лише одна гонка.

Очевидно, ми бачили в кількох інших гонках, що одна команда сильніша за інші.

В останній гонці року ми, очевидно, хотіли виступити якнайкраще, але вони виявилися тут сильнішими».

Цього сезону Ferrari боролася за титул із Mercedes до Сінгапуру, де обидві машини вибули з гонки, а потім у Малайзії та Японії команда постраждала через проблеми з надійністю.

Скудерія завершила чемпіонат на другому місці, у 146 очках від чемпіонської команди Mercedes, але, принаймні, завоювала п’ять перемог – результат, який був недосяжним минулого сезону.

Враховуючи результати сезону, що став найкращим із 2008 року, Райкконен з оптимізмом дивиться на шанси Ferrari у боротьбі у 2018-му.

«Наступного року в усіх будуть нові машини, нові речі, і я не думаю, що ми маємо занадто хвилюватись, - сказав він. – Ми завжди намагаємося поліпшитися в усіх областях і, звісно, бути найшвидшими, і ми не будемо раді, поки не фінішуватимемо дублем в усіх гонках. Але це буде нелегко.

Авжеж, тут вони були сильні, але я не дуже турбуюся про наступний рік.

Цього року наша машина всюди була досить сильною. Без сумніву, в деяких місцях ми були сильніші за інших. У деяких — навпаки.

Ми робитимемо свою роботу. Ми маємо покращити ситуацію у багатьох місцях і мінімізувати проблеми. Крім того, ми маємо бути лідерами».

Honda: Партнерство з Toro Rosso буде більш рівноправним, ніж із McLaren