Renault запросила до програми в Ф1 екс-чемпіона ФR3.5

Гонщик Формули 2 Олівер Роуланд був офіційно оголошений пілотом програми розвитку команди Ф1 Renault.

24-річний британець, який цього року виступатиме у новоствореній серії, що раніше мала назву GP2, у минулому працював на симуляторі французької стайні. Точна програма Роуланда ще й досі не визначена.

«Достеменно невідомо, що я буду робити, - сказав гонщик в інтерв’ю Motorsport.com. – Сподіваюся, мені вдасться взяти участь у тестах новачків, або шинних випробуваннях Pirelli, або в чомусь подібному.

Вважаю, багато чого буде залежати від моїх виступів у Формулі 2. Зараз я зосереджений на цьому чемпіонаті, і якщо будуть гарні результати, сподіваюся, отримаю винагороду у вигляді тестів Формули 1».

У 2015 році Роуланд став чемпіоном Формули Renault 3,5, а цього року неофіційно працював на симуляторі команди Ф1 Mercedes.

Олівер, який минулого року посів загальне дев’яте місце у своєму першому сезоні у GP2, оптимістично оцінює свої шанси на більшу зайнятість у Формулі 1 у 2018 році.

Попередні гонщики DAMS - Ромен Грожан і Джоліон Палмер – після здобуття титулу у GP2 перейшли до Формули 1, хоча чемпіону 2012 року Давіде Вальсеккі цього зробити не вдалося.

«Хотілося б думати, що коли я виграю Формулу 2, то, сподіваюся, наступного року буду задіяний у Формулі 1», - поділився думками Роуланд.

Роуланд сподівається всіх вразити

Після сезону-2016, проведеного у складі MP Motorsport, Роуланд перейшов до DAMS, де його напарником став Ніколя Латіфі.

Два останні чемпіони GP2 – Стоффель Вандорн і П’єрр Гаслі – не одразу опинились у Формулі 1, і Роуланд хоче виграти чемпіонат у вражаючому стилі, щоб не повторити їхню долю.

«Щоб потрапити до Ф1, треба зробити щось особливе. Якщо вдасться перемогти у домінантному стилі, то це може справити більше враження під час пошуку місця у Ф1 на наступний рік», - сказав він.

У 2016-му Роуланд очолював загальний залік GP2 після перших п’яти етапів, але у другій половині сезону скотився вниз. Втім, гонщик каже, що у DAMS вже допомогли йому добре підготуватися до виступів.

«Я отримав повну підтримку від Жан-Поля Дріо та Франсуа Сікара – вони дійсно допомагають трохи змінити мій підхід до перегонів, - зазначив британець. – Перед кожними тестами або гонкою я їду на базу і багато над чим працюю – нічого подібного не було минулого року».