Статистика Гран Прі Бельгії: Феттель кращий за Проста

Автор: Fabien Gaillard
Переклав: Роман Расюк
28 серп. 2018 р., 09:30

Уся цікава статистика з 13-го етапу Формули 1 Гран Прі Бельгії 2018 року, який виграв пілот Ferrari Себастьян Феттель.

Під дощем Льюіс Хемілтон здобув 78-й поул за кар'єру в Ф1. Це також 95-й поул Mercedes як конструктора і 178-й як моториста.

2/13

У другому сегменті кваліфікації два гонщики на Ferrari SF71H і один на Mercedes W09, які повністю відповідають технічному регламенту 2018 року, проїхали трасу Спа-Франкоршам швидше за Porsche 919 Evo, яка не була нічим обмежена. Себастьян Феттель встановив новий абсолютний рекорд траси - 1.41,501, тобто перевершив рекорд Porsche, встановлений на початку року (1.41,770).

3/13

Естебан Окон уперше кваліфікувався третім. Торік у Монці він також стартував третім, але лише через штрафи пілотів Red Bull, адже завершив кваліфікацію п'ятим.

4/13

Феттель здобув 52-гу перемогу і перевершив Алена Проста, в якого 51 перемога. Це також 234-та перемога Скудерії як команди і 235-та - як моториста.

5/13

Це перша перемога Ferrari у Спа з 2009 року, коли гонку виграв Кімі Райкконен.

6/13

НІмець піднявся на 107-й подіум - також на один більше за Проста.

7/13

Для Хемілтона подіум став 127-м. До рекорда Міхаеля Шумахера залишається 28. Це його сьомий подіум у Спа, але перший на другому місці.

8/13

Хемілтон уперше подолав більше гонок за Mercedes (111), ніж за McLaren (110).

9/13

Це 16-й подіум у кар'єрі Макса Ферстаппена. Стільки ж у Філа Хілла. Це також перший подіум Макса у Спа.

10/13

Після старту з 17-го місця Валттері Боттас фінішував четвертим і встановив найкраще коло у гонці - 1.46,286 (середня швидкість - 237,232 км/год). Це його сьоме найшвидше коло в гонці.

11/13

Фініш на п'ятому та шостому місцях дозволив новій команді Racing Point Force India заробити перші очки. З 18 очками команда одразу випередила Williams (4) і опинилась одразу позаду Sauber (19).

12/13

П'єр Гаслі уперше здобув очки у двох гонках поспіль (шосте місце в Угорщині, дев'яте - в Бельгії).

13/13

Шарль Леклер уперше зійшов у двох гонках поспіль на першому колі після аварії на старті.