Статистика Гран Прі Франції: черговий артефакт у залі слави Хемілтона

Автор: Fabien Gaillard
Переклав: Роман Расюк
25 черв. 2018 р., 18:29

Уся цікава статистика із восьмого етапу Формули 1 Гран Прі Франції 2018 року, який виграв пілот Mercedes Льюіс Хемілтон.

На трасі Поль Рікар Льюіс Хемілтон здобув свій 75-й загалом і перший поул у Франції. Дотепер найкращим результатом британця у Франції була друга стартова позиції у Маньі-Кур у 2007 році.

2/18

Ле-Кастелле - 27-ма траса у колекції британца, де він стартував із поулу. Це рекорд. Найближчий переслідувач - Себастьян Феттель (23).

3/18

На Поль Рікар Mercedes у 52-й раз стартувала у повному складі з першого ряду. Це на два і дев'ять разів менше, ніж у... McLaren та Williams, які у Франції навіть не подолали сито першого сегменту кваліфікації.

4/18

Шарль Леклер уперше брав участь у третьому сегменті кваліфікації. Восьме стартове місце - найкращий доробок монегаска у Формулі 1. Це повторення найкращої стартової позиції Sauber із часів Гран Прі Австрії, коли восьмим стартував Феліпе Наср.

5/18

Уперше із Гран Прі Азербайджану 2017 року жоден гонщик McLaren не потрапив до Q2.

6/18

Хемілтон здобув 65-ту власну і 79-ту для Meredes перемогу.

7/18

Це перша перемога Хемілтона у Франції. Дотепер найкращим фінішем Льюіса на Гран Прі Франції було третє місце у Маньї-Кур у 2007 році. Траса у Ле-Кастелле стала 26-ю переможною у колекції британця. Це рекорд. Позаду Міхаель Шумахер (23).

8/18

Завдяки тріумфу у Ле-Кастелле Хемілтон має у своєму переліку успіхів усі траси поточного чемпіонату. Він хоча б раз перемагав на кожній із 21 треку цьогорічного сезону.

9/18

Хемілтон переміг у 107-й рік із дня народження Хуана Мануеля Фанхіо. Саме аргентинець був останнім гонщиком Mercedes, який вигравав у Франції. Сталося це на трасі Реймс-Го у 1954 році.

10/18

122-й подіум допоміг британцю здобути залікові бали у 33-й гонці поспіль і оновити власний рекорд. Він також зрівнявся із Ніком Хайдфельдом за кількістю гонок поспіль без сходів із дистанції. Попереду ще один рекорд кількість гонок поспіль, в яких гонщика класифікували (проїхати не менше 90% дистанції перегонів). Цей рекорд також належить Ніку Хайдфельду - 41.

11/18

Макс Ферстаппен зрівнявся за кількістю подіумів із Річі Гінтером - 14.

12/18

Для Кімі Райкконена подіум став 95-й.

13/18

102 гонки поспіль фін не може виграти. Він став першим гонщиком в історії чемпіонату світу, який після останньої перемоги піднявся на 25 подіумів. Востаннє Кімі вигравав на Гран Прі Китаю 2013 року.

14/18

Кевін Магнуссен вже втретє у восьми гонках фінішував у топ-6. У свої попередні сезони він загалом у топ-6 фінішував лише двічі.

15/18

Карлос Сайнс фінішував восьмим і вшосте поспіль завоював очки. Аналогічним досягненням можуть похизуватися лише Льюіс Хемілтон та Себастьян Феттель. Лідери чемпіонату - єдині гонщики поточного чемпіонату, які заробили залікові бали в усіх восьми гонках.

16/18

Четверта гонка для Шарля Леклера у заліковій зоні. Завдяки йому Sauber заробила більше очок, ніж за попередні два сезони.

17/18

12-та гонка Грожана поспіль без очок. Він із Сергієм Сироткіним продовжують чемпіонат без залікових балів.