Статистика: Росберг зрівнявся з Хаккіненом та Райкконеном

Якщо ви подумали про німців, то ви помиляєтесь. У статистиці Гран Прі Бельгії мова піде про Фінляндію! У чому Ніко Росберг схожий на своїх земляків-чемпіонів Міку Хаккінена та Кімі Райкконена?

Окон - наймолодший француз

1/11

У 19 років, 11 місяців і 11 днів Естебан Окон став 71-м французом, який прийняв участь у Гран Прі, і 70-м, який вийшов на старт гонки. Він також став наймолодшим французом у історії Формули 1.

Французи у Формулі 1

2/11

Дванадцять з них хоча б один раз вигравали Гран Прі. Першим був Моріс Трінтіньян, останнім - Олів'є Паніс. Чи стане наступним Естебан Окон, якого ще на світі не було, коли у травні 1996 року Паніс здобував останню для французів перемогу?

28-та поул-позиція Росберга

3/11

28-та поул-позиція Ніко Росберга - за цим показником він залишається на дев'ятому місці в історії чемпіонату. Наступна позначка (29 стартів) колись здавалась недосяжною, поки у 1967 році Джим Кларк не оновив рекорд Хуана-Мануеля Фанхіо.

20-та перемога Росберга

4/11

Після 20-ої перемоги у кар'єрі фінський німець чи німецький фін зрівнявся з двома своїми співвітчизниками Мікою Хаккіненом та Кімі Райкконеном!

Лідирування від старту до фінішу

5/11

Всьоме за кар'єру Ніко Росберг лідирував протягом усієї дистанції перегонів. Він зрівнявся з Альберто Аскарі та Аланом Простом.

97-ий подіум Хемілтона

6/11

У Бельгії Льюіс Хемілтон у 97-ий раз за свою кар'єру піднявся на подіум. Він зрівнявся з Фернандо Алонсо. Лише Міхаель Шумахер (155) і Алан Прост (106) кращі за нього.

180-ий Гран Прі Хемілтона

7/11

У Спа Льюіс Хемілтон взяв участь вже у 180-му Гран Прі. Начебто нічого особливого. Але з тих пір, як він опинився у Формулі 1, Льюіс виступає лише на болідах з моторами Mercedes. Триразовий чемпіон повторив рекорд Міхаеля Шумахера, який провів 180 Гран Прі з двигунами Ferrari.

Дві Force India у топ-5

8/11

Вдруге у історії Формули 1 Force India завершила Гран Прі у топ-5 завдяки четвертому місцю Хюлькенберга та п'ятому місцю Переса. Вперше це сталося у Бахрейні у 2014 році, коли Перес та Хюлькенберг фінішували на третьому та п'ятому місці відповідно.

Ще одне четверте місце Хюлькенберга

9/11

Втретє за свою кар'єру Хюлькенберг завершив перегони четвертим. Подіум вкотре вислизнув з рук німця, і це при тому, що за усі роки у Формулі 1 він лідирував у гонці протягом 43-х кіл. 107 Гран Прі без подіумів - лише Філіпп Айо (109), П'єрлуіджі Мартіні (118) і Адріан Сутіль (128) були "кращими".

11-те місце Ферстаппена

10/11

Макс Ферстаппен у останній гонці більше запам'ятався агресивною манерою пілотування, ніж результатом. Вперше в цьому сезоні нідерландець фінішував поза очками.

14-та позиція Квята

11/11

Що стосується Данііла Квята, то вже третю гонку поспіль він завершує за межами топ-13 - гіршого результату не було ніколи за всю його кар'єру.