Стенограмма радіопереговорів Росберга та його інженера

Стюарди проводять розслідування щодо отримання Ніко Росбергом інструкції по радіо перед його другим місцем на Гран Прі Британії.

За шість кіл до фініша в Росберга сталася проблема з коробкою передач — перестала вмикатись сьома передача.

Ось розшифровка переговорів гонщика з його інженером Тоні Россом.

Росберг: “Маю проблеми з коробкой передач”

Інженер: “Гонщик по замовчанню 1-0-1, шассі по замовчанню 0-1, шассі по замовчанню 0-1”

Інженер: “Не вмикай сьому передачу, Ніко, не вмикай сьому передачую”

Росберг: “Що це означає? Я маю одразу перемикатись через одну передачу?”

Інженер: “Точно, Ніко, ти маєш перемикатись через одну передачу. Підтверджую необхідність перемикання через одну передачу.”

Що кажуть правила?

Ця порада підпадає під порушення обмежень на використання радіозв'язку у Формулі-1, згідно якого гонщики можуть отримувати інструкції тільки у разі несправностей, що приводять до зупинки машини.

Раніше Motorsport.com повідомляв, що FIA більш жорстко відноситиметься до того, що команди можуть казати по радіо своїм гонщикам.

Також повідомлялось, що усі порушення правили доноситимуться до відома стюардів і можуть призвести до покарання.

Росберг фінішував другим у секунді попереду Макса Ферстаппена, тож п'ятисекундний штраф відкине його на третє місце. Даніель Ріккардо, в свою чергу, програв призерам понад 20 секунд.

Якщо Росберга покарають, то відстань між ним та Хемілтоном у загальному заліку скоротиться до одного очка.