Топ-10 подій сезону Ф1: перший Гран Прі на вуличній трасі в Баку

Пропонуємо вам пригадати найцікавіші події сезону Формули 1 2016 року.

Нічна атмосфера Баку, Flame Towers і старе місто

1/12

В останні роки Формула 1 активно освоює нові траси. У 2016-му учасники чемпіонату світу вперше приїхали у Баку, щоб взяти участь у Гран Прі Європи. Таким чином, Азербайджан став 32-ю країною, яка прийняла етап Формули 1.

На трасі

На трасі
2/12

Вулична траса, спроектована відомим архітектором Германом Тільке, розтягнулася на 6 003 метри і стала другою за довжиною в усьому календарі, поступаючись тільки Спа.

Підготовка треку

3/12

Найбільш примітним, мабуть, став восьмий поворот, де гонщики проїжджають повз середньовічної будівлі. У тому місці поруч можуть розташуватися тільки дві машини.

Пряма старту-фінішу

4/12

І, звичайно, довжелезна головна пряма, на якій був побитий рекорд швидкості. Але про це трохи пізніше.

Ніко Росберг, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid

5/12

У кваліфікації, як і слід було очікувати, домінували пілоти Mercedes, а саме Ніко Росберг. Німець виграв усі три сегменти і з результатом 1.42,758 очолив протокол.

The Mercedes AMG F1 W07 Hybrid Льюїса Хемілтона, Mercedes AMG F1 піднімають краном після аварії в кваліфікації

6/12

Що стосується його напарника Льюіса Хемілтона, то він так і не зміг пристосуватися до нової трасі. У перших двох сегментах він поступився Росбергові, а в третьому й зовсім не проїхав жодного по-справжньому швидкого кола, припустившись помилки і розбивши машину, і залишився на десятій сходинці.

Серхіо Перес, Sahara Force India F1 під час прес-конференції FIA після кваліфікації

7/12

Невдача Хемілтона дозволила потрапити на другу позицію Серхіо Пересу з Force India, який відстав від Росберга, страшно сказати, на три чверті секунди. Але штраф за заміну коробки передач відкинув мексиканця на сьоме місце на решітці.

Ніко Росберг, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid, лідирує на початку гонки

8/12

Гонка закінчилася досить передбачувано: перше місце зайняв Росберг, який не мав на шляху до перемоги ніяких проблем…

Себастьян Феттель, Ferrari SF16-H

9/12

друге місце посів Себастьян Феттель (Ferrari)...

Серхіо Перес, Sahara Force India

10/12

а доповнив трійку Перес, який відіграв чотири позиції.

Льюїс Хемілтон, Mercedes AMG F1 Team

11/12

А ось Хемілтон зумів прорватися тільки на п'яте місце. Хоча розраховував як мінімум на третє.

Валттері Боттас, Williams FW38

12/12

Ну і наостанок не можна не відзначити, що у Баку був установлений неофіційний рекорд швидкості для машин Формули 1. Під час кваліфікації гонщик Williams Валттері Боттас проскочив позначку заміру швидкості на 366,1 км/год. Але у команді повідомили, що насправді гонщик загальмував трохи пізніше — і розігнався до 378 км/год.