Топ-10 подій сезону Ф1: титул і завершення кар'єри Ніко Росберга

Пропонуємо вам пригадати найцікавіші події сезону Формули 1 2016 року.

Ніко Росберг, Mercedes AMG F1 Team

1/10

Перед початком сезону-2016 Ніко Росберга не вважали головним фаворитом чемпіонату. Більшість фахівців заздалегідь віддавали пальму першості напарникові Росберга по Mercedes Льюісу Хемілтону, який прийшов у команду у 2013-му і за три сезони у складі колективу завоював два чемпіонські титули, ставши триразовим чемпіоном світу.

Льюіс Хемілтон, Mercedes AMG F1 Team

2/10

На користь Росберга говорило те, що він добре закінчив сезон 2015 року, вигравши останні три гонки. Щоправда, Хемілтон у тих Гран Прі вже не мав необхідності будь-що-будь показувати результат, оскільки ще за три етапи до закінчення сезону забезпечив собі третій чемпіонський титул.

Ніко Росберг, Mercedes AMG F1 W07

3/10

На зимових тестах Mercedes виглядала вельми переконливо; отже, можна було не сумніватися, що ця команда і у 2016-му завоює Кубок конструкторів.

Переможець Ніко Росберг, Mercedes AMG F1 Team W07

4/10

Росберг із самого початку вирвався уперед. Вигравши перші чотири етапи сезону, Ніко, який заробив 100 очок, із комфортом влаштувався на чолі загального заліку. У той же час Хемілтон зазнав чимало проблем із надійністю техніки і за підсумками чотирьох етапів опинився на другій сходинці із відставанням у 43 очка від напарника.

Переможець Льюіс Хемілтон, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid святкує у закритому парку

5/10

Все змінилося з Гран Прі Іспанії, коли гонщики Mercedes зіткнулися на першому колі і вибули з подальшої боротьби. А потім з Гран Прі Монако по Гран Прі Німеччини, який вінчав першу половину сезону, Росберг здобув лише одну перемогу, а Хемілтон святкував успіх шість разів, припустившись помилки тільки у Баку. Після цього усі вже почали достроково записувати Хемілтона у чемпіони: мовляв, ну не може він упустити 19-очкову перевагу!

Переможець Ніко Росберг, Mercedes AMG F1, святкує на подіумі

6/10

Однак літня перерва пішла Росбергу на користь. Перезарядивши батарейки, він узявся за справу із подвоєною енергією, видав серію з трьох перемог і повернувся у лідери загального заліку.

Льюіс Хемілтон, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid сходить через відмову двигуна

7/10

Гран Прі Малайзії - мабуть, єдиний випадок у сезоні, коли перемогу здобув не той, хто був її гідний. На машині Хемілтона, що впевнено лідирував, згорів мотор, і гонщики Red Bull Даніель Ріккардо і Макс Ферстаппен забезпечили своїй команді переможний дубль. А Росберг, що фінішував третім, зітхнув із полегшенням, оскільки його загальний відрив збільшився ще на 15 очок.

Ніко Росберг, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid у закритому парку

8/10

Хемілтон, збентежений невдачею, провалив Гран Прі Японії, який виграв Росберг. Після цього стало ясно, що в останніх чотирьох гонках Ніко влаштують чотири других місця. Хемілтон виграв усі ці Гран Прі, а Росберг щоразу приїжджав до фінішу другим і став чемпіоном світу.

Льюіс Хемілтон, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid випереджає Ніко Росберга, Mercedes AMG F1 W07 Hybrid, Себастьян Феттель, Ferrari SF16-H

9/10

Щоправда, питання про переможця чемпіонату було вирішене тільки у самісінькому кінці. На фінальних колах Гран Прі Абу-Дабі Росберг з милості Хемілтона опинився під тиском з боку Себастьяна Феттеля і Ферстаппена, але встояв - і реалізував мрію дитинства.

Ніко Росберг, Mercedes AMG F1, святкує із сім'єю перемогу у чемпіонаті світу 2016 року

10/10

Однак головна подія, що затьмарила навіть самий факт перемоги Росберга у чемпіонаті, сталася 2 грудня, коли Ніко зненацька для всіх оголосив про завершення спортивної кар'єри. Німець пояснив, що відтепер хоче присвячувати більше часу сім'ї, і засуджувати його за це ми не маємо права.