Тост про аварії Ферстаппена: Це частина навчального процесу

Ольга Журавель
Автор: Ольга Журавель
23 трав. 2018 р., 17:45

Керівник Toro Rosso Франц Тост розповів, наскільки змінився його колишній вихованець Макс Ферстаппен, і чому він навіть у топ-команді постійно стає учасником інцидентів.

Син колишнього пілота Ф1, Йоса Ферстаппена Макс потрапив до Формули 1 завдяки програмі Red Bull – талановитий нідерландець став бойовим пілотом Toro Rosso у 2015-му, у віці лише 17 років, тобто більше половини сезону ганявся у найвищій категорії автоспорту без водійських прав. Зрештою, наймолодший пілот Ф1 за всю історію непогано показав себе у дебютний сезон, а FIA після появи настільки юного пілота змінила правила, аби зірки з молодших серій не потрапляли до Великого Цирку, доки їм не виповниться 18.

У 2016 році вже повнолітній Макс Ферстаппен провів у Toro Rosso лише перші чотири гонки сезону, після чого Red Bull забрала його до себе, на місце Данііла Квята, якого повернули до молодшої команди після низки незадовільних результатів. Нідерландець переміг у першій гонці за нову команду, але подальші виступи показали, що беззаперечно талановитому пілоту потрібно навчитись більш розважливо підходити до боротьби на трасі.

Торік Ферстаппену заважали постійні проблеми із двигуном Renault, але якщо машина була в порядку, Макс домагався максимально можливих результатів, і здобув дві перемоги та ще два подіуми.

Цього року із початку сезону нідерландець постійно стає учасником інцидентів. Колишній бос Ферстаппена у Toro Rosso Франц Тост розповів, чому, на його думку, навіть на четвертий рік у Ф1 настільки талановитий пілот досі робить занадто дорогі помилки.

«Макс робить фантастичну роботу, - сказав Тост. – На жаль, він був учасником багатьох інцидентів в останніх гонках, практично у кожній гонці він потрапляв у більш або менш серйозні історії. Ви знаєте, він бореться, він хоче перемогти, хоче бути попереду. І це частина навчального процесу, тому що добре зрозуміло – якщо хочете виграти гонку або чемпіонат, потрібно фінішувати у гонці. Але я переконаний, що Макс проводитиме дуже хороші гонки, і що він має потенціал і здатність вигравати гонки, і також перемагати у чемпіонаті».

На запитання, чи залишився стиль пілотування нідерландця таким самим, як і в часи виступів за Toro Rosso, Тост відповів: «Ні, ні. Можна побачити, що зараз він більш зрілий, і що набагато краще тримає ситуацію під контролем. Бо ж у Toro Rosso він був новачком у Формулі 1. Він вже, дозвольте сказати, на тому рівні, який дозволяє вигравати гонки, і якщо він складе все разом, він також зможе завоювати чемпіонський титул».