Цей день в історії: Джек Бребем - єдиний у своєму роді

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
2 квіт. 2018 р., 12:56

Сьогодні триразовому чемпіону Ф1 Джеку Бребему мало б виповнитись 92 роки. Він назавжди увійшов до історії не тільки як перший чемпіон із Зеленого континенту, але й як єдиний гонщик, котрий спромігся виграти титул у власній команді.

Джек Бребем, окрім перемоги на машині виробництва власної компанії, відомий також тим, що у значній мірі причетний до сучасного вигляду гоночних болідів. Саме він у 1959-му році став першим чемпіоном на задньомоторному боліді Cooper, започавши нову еру в історії Формули 1.

Спосіб, в який Бребем здобув перший титул, сам по собі є курйозом – у Себрінгу, коли він упевнено лідирував, на його Cooper раптом скінчилось пальне, й Джек уперто півмилі штовхав важкий болід до фінішної смуги. Він таки доштовхав його - четвертим! - що дозволило йому заробити важливі очки, яких вистачило для завоювання титулу.

Прізвисько «Блек Джек» австралієць спочатку отримав за чорняве волосся, але потім воно набуло іншого змісту – виявилось, що у Джека важкий характер.

Вигравши ще один титул у команді Куперів, австралієць заснував власну компанію з виготовлення гоночних болідів для молодших формул, а зрештою і зовсім залишив чемпіонський колектив, вирішивши виставити власну стайню у Формулі 1. Він створив сенсацію, коли у 1966 році здобув третій титул за кермом боліда «імені себе». Наступного року другий титул його команді приніс вже Денні Х’юм, а сам Джек посів друге місце у чемпіонаті.

Він ще три роки залишався пілотом власної команди, допоки у віці 44 роки не завершив кар’єру гонщика. За 16 сезонів, проведених у Формулі 1, Бребем 126 раз виходив на старт і  здобув 14 перемог.

Після виходу на пенсію він продав команду своєму партнеру й другу Рону Тарнаку й сконцентрувався на бізнесі. Проте, Джек продовжував часто відвідувати автоспортивні події, привертаючи увагу преси й вболівальників.

Він пішов із життя через хворобу у травні 2014 року, ставши ще одним учасником небесної Формули, якого ми завжди пам’ятатимемо.

7/13

Джек Бребем відпочиває після того, як півмилі штовхав до фінішу свій Cooper-Climax