Цей день в історії: тріумф Ферстаппена та Minardi, перша жінка у Ф1 за довгий час

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
6 лип. 2018 р., 19:06

6 липня у Формулі 1 відзначено подіями сумними та радісними, а також цікавими досягненнями.

Гран Прі Франції в Реймсі виграв Майк Хоторн із Ferrari – для британця ця перемога стала третьою й останньою на етапах Ф1. Хоторн також здобув єдиний для себе Великий шолом, оскільки стартував із поулу, лідирував протягом всієї дистанції та проїхав найшвидше коло в гонці. Наприкінці року він здобуде чемпіонський титул і залишить перегони.

Цікаво, що наприкінці гонки Майк наздогнав Хуана-Мануеля Фанхіо, який відставав на одне коло, але не став випереджати його. Після фінішу британець заявив, що не можна випереджати на коло такого гонщика, як Фанхіо.

1958 – загибель Луїджі Муссо

2/13

На жаль, ця гонка стала останньою в житті Луїджі Муссо – на десятому колі італійський гонщик не впорався з керуванням і вилетів зі своєї Ferrari, яка закрутилася. Він отримав важкі травми, від яких і помер того ж дня в лікарні.

1969 – 20 перемога двигунів Ford Cosworth DFV

3/13

На Гран Прі Франції 1969 року серед усіх учасників лише на боліді одного – Кріса Еймона з Ferrari – не стояло двигуна Ford Cosworth DFV. Ці чудові мотори надовго стали стандартом у Формулі 1, а у Клермон-Феррані здобули свою 20 перемогу – завдяки успіху Джекі Стюарта.

2003 - проміжний поул Йоса Ферстаппена і Minardi

4/13

У 2003-му році у кваліфікації гонщики мали можливість проїхати лише по одному заліковому колу у двох заїздах. Спроби відбувалися по черзі, і останніми у Q1 мали виїхати на трасу пілоти Minardi – Йос Ферстаппен і Джастін Вілсон. Сесія почалася за дощових умов, але під кінець заїзду асфальт значно висох, що дозволило Йосу показати найкращий час. Це стало єдиним випадком за всю історію маленької команди Minardi, коли її пілот очолив протокол офіційних заїздів Ф1.

Цікаво, що час Вілсона був скасований за те, що його болід важив на два кілограми менше за встановлений мінімум – інакше він став би другим.

Наступного дня у другій кваліфікації сюрпризів від погоди не було, і пілоти Minardi посіли звичні місця у хвості стартової решітки.

2003 – остання перемога Ральфа Шумахера

5/13

Перемогу ж у Гарн Прі Франції 2003 року здобув Ральф Шумахер. Ця перемога стала шостою для брата семиразового чемпіона Ф1 і останньою. Цікаво, що це був єдиний випадок, коли Шумахер молодший виграв гонку, стартувавши з поулу.

2003 – останній дубль Williams

6/13

Другим у Маньї-Курі фінішував напарник Ральфа Шумахера – Хуан-Пабло Монтойя. До сьогодні це є останнім випадком, коли пілоти Williams посідали перші два місця на фініші.

2008 – єдиний поул Хейккі Ковалайнена у Ф1

7/13

На Гран Прі Великої Британії єдиний поул у своїй кар’єрі здобув Хейккі Ковалайнен, який того року був напарником Льюіса Хемілтона в McLaren, але так і не зміг втрутитися у боротьбу за чемпіонський титул між британцем і пілотами Ferrari.

2008 – 500 очок Кімі Райкконена

8/13

До речі, щодо пілотів Ferrari – Кімі Райкконен на Сільверстоуні фінішував четвертим і перетнув межу у 500 очок у Формулі 1.

2008 – Девід Култхард завершує кар’єру

9/13

Під час британського етапу Девід Култхард оголосив, що завершить виступи у Формулі 1 наприкінці сезону.

2008 – 100 км лідерства у Ф1 для Ніка Хайдфельдпа

10/13

На Гран Прі Великої Британії 2008 року черговий подіум здобув Нік Хайдфельд. Пілот BMW Sauber навіть лідирував у гонці протягом одного кола і перетнув межу у сто кілометрів лідерства у Формулі 1.

На жаль, німець жодного разу так і не зустрів першим картатого прапору, досі залишаючись гонщиком із найбільшою кількістю подіумів Ф1 без перемог.

2014 – 200-й старт Феліпе Масси у Ф1

11/13

Гран Прі Великої Британії 2014 року став 200-м стартом Феліпе Масси у Формулі 1. Ювілейна гонка закінчилась для Феліпе вже на першому колі, коли він врізався у болід Кімі Райкконена. Загалом на рахунку бразильця 269 стартів у Гран Прі, за цим показником він поступається лише Рубенсу Баррікелло, Міхаелю Шумахеру, Дженсону Баттону, Фернандо Алонсо та Райкконену.

2014 – перша жінка за кермом боліда Ф1 за 22 роки

12/13

У ювілейний вікенд для Масси відбулася ще одна подія, значна для всієї Формули 1: у першій вільній пратикці за кермом Williams на трасу виїхала пілот розвитку команди Сьюзі Вольфф. Це стало першим випадком, коли жінка взяла участь в офіційних сесіях гоночного вікенду – з 1992 року, коли Джованна Аматі тричі намагалася пройти кваліфікацію на Brabham BT60B.