Цей день в історії: перший подіум Шумахера у Ф1

22 березня 1992 року Міхаель Шумахер фінішував третім на Гран Прі Мексики і вперше піднявся на подіум Формули 1.

Подіум: переможець гонки Найджел Менселл, третє місце Міхаель Шумахер
Подіум: переможець гонки Найджел Менселл, третій призер Міхаель Шумахер.

Гонка у Мексиці була лише восьмою для Міхаеля Шумахера у Формулі 1, і другою в його першому повному сезоні. Після гучного дебюту у 1991 році та відставці Нельсона Піке, німець став явним лідером Benetton і розпочав свій шлях до успіхів, яких залишалося недовго чекати.

Вже у кваліфікації Шумахер, який виступав на минулорічному B191B – команда не встигла підготувати нове шасі до початку чемпіонату, - посів третє місце, одразу за недосяжною парою пілотів Williams.

Щоправда, на старті Міхаеля випередив Айртон Сенна (до речі, теж на минулорічному боліді), але на 17 колі McLaren бразильця раптом скинув швидкість, а потім і зовсім зупинився на узбіччі – зламалося зчеплення.

Найджел Менселл з Ріккардо Патрезе, звісно, були далеко попереду, але нижня сходинка подіуму опинилася вакантною, чим і скористався 23-річний німець.

«Мій результат здається самому фантастичним! – не приховував емоцій Шумахер після фінішу гонки. – Я досів не звикнуся думкою, що закінчив гонку разом з Менселлом і Патрезе попереду Бергера! [Герхард Бергер – другий пілот McLaren, який фінішував четвертим]»

Піднявшись на подіум, Міхаель світився від щастя і сяяв широкою посмішкою. Попереду на нього чекало яскраве майбутнє – новий подіум за два тижні, перша перемога за кілька місяців, а потім низка титулів і звання найкращого гонщика в історії Формули 1…

Тип статті Ностальгія
Теги benetton, міхаель шумахер, перший подіум, ф1 1992, формула 1, цей день в історії