Джонатан Нобл
Автор: Джонатан Нобл
Переклав: Андрій Іванов
15 жовт. 2018 р., 11:20

Керівник Mercedes Тото Вольфф каже, що провал McLaren наприкінці сезону Ф1 2007 року свідчить — його команда не може дозволити собі розслабитися й думати, що доля чемпіонату вже вирішена.

Чотири поспіль перемоги Льюіса Хемілтона збільшили його відрив від Себастьяна Феттеля з Ferrari до 67 очок за чотири етапи до фінішу чемпіонату.

Якщо він виграє наступну гонку в Остіні, а Феттель не фінішує вище третього місця, цього буде досить, щоб Хемілтон виборов свій п’ятий чемпіонський титул.

Але, попри сильні позиції команди, Тото Вольфф вважає, що завжди є ймовірність, що станеться щось неочікуване — і наводить за класичний приклад ситуацію 2007 року.

Тоді, за старою системою очок, Хемілтон мав перевагу у 17 очок над Кімі Райкконеном за дві гонки до закінчення сезону, і це означало, що йому просто слід було здобути одне третє місце, щоб  стати чемпіоном.

Але виліт на шляху до боксів у Китаї та проблеми з коробкою передач на останньому етапі в Бразилії дозволили Райкконену вибороти титул.

Говорячи про значну перевагу, з якою Mercedes приїде на наступний вікенд Гран Прі США, Вольфф сказав: «Це нічого не змінює. У 2007 році залишалося дві гонки, Льюіс мав перевагу, у перерахунку на сучасну систему, 45 очок і програв чемпіонат.

Хіба хто-небудь міг собі уявити, що можна втратити 45 очок у двох гонках? Неможливо.

У гонці не обов’язково перемагає найшвидший болід. Влітку був момент, коли ми не мали найшвидшу машину, але здобули кілька перемог.

Я б не хотів заспокоюватися, тому що один схід, одна проблемна гонка, і все зникне».

У той час як у Mercedes наполегливо працювали після поразки на Гран Прі Бельгії, Вольфф визнав, що вони не можуть вплинути на форс-мажорні обставини.

«Постійно трапляються якісь інциденти, і схід чи поганий результат раптом відбирають величезний шмат ваших очок.

Я знаю, що з точки зору теорії ймовірності цього не може статися, але це автоспорт, тут все може трапитися. Я навіть не хочу думати, що він може зламати пальця. Тобто, в автоспорті може статися все, що завгодно.

Я не хочу надто багато думати про це, щоб не наврочити. Давайте поїдемо до Остіна, проведемо сильний вікенд і потім, сподіваюся, виграємо чемпіонат».

Renault: Не всі виробники потягнуть надмірне збільшення витрат