Уявна Ф1. Як змінила б список чемпіонів медальна система розподілу місць

Давайте подивимося, що б вийшло, якби чемпіона Ф1 визначали не за очками, а за “золотими медалями”.

Наприкінці листопада 2008 року Берні Екклстоун запропонував радикально змінити принцип, за яким гонщики розташовуються в таблиці особистого заліку.

Екклстоун пропонував вручати трійці призерів кожного етапу золоту, срібну і бронзову медалі. При цьому чемпіоном в такому випадку ставав би той, в кого за підсумками сезону виявилася б найбільша кількість золотих медалей. Іншими словами, чемпіоном мав ставати гонщик, який виграв найбільшу кількість етапів. У разі рівного розподілу цього показника враховувалися б срібні медалі, а за однакової кількості і срібних - бронзові.

Екклстоун вважав, що ця система здатна значно підвищити кількість обгонів у боротьбі за лідерство, оскільки, на думку Берні, гонщику, що переслідує лідера, немає ніякого сенсу відсиджуватися за спиною суперника, оскільки перемога забезпечує пілоту занадто явну перевагу з точки зору боротьби у загальному заліку.

«Схоже, ми перейдемо до цієї системи, - казав тоді Екклстоун. - Усі команди задоволені».

Відразу ж підрахували, що чемпіоном сезону-2008 за новою системою мав стати не Льюіс Хемілтон, а Феліпе Масса. Як би там не було, пропозицію Екклстоуна так і не затвердили на засіданні Всесвітньої ради FIA з автоспорту, на що так сподівався бос FOM, і наступного сезону чемпіона, як і раніше, було визначено відповідно до зароблених очок.

В той же час ніщо не заважає нам оцінити, яких змін мав набути список чемпіонів Ф1, якби ця система діяла в чемпіонаті завжди.

2016  Льюіс Хемілтон 380 10  Ніко Росберг 385 9

Отже, що відразу впадає в око? По-перше, чемпіоном сезону-2016 став би не Ніко Росберг, а Льюіс Хемілтон.

По-друге, чотириразовий віце-чемпіон світу Стірлінг Мосс все ж таки став би чемпіоном у 1958-му.

По-третє, триразовий чемпіон світу Нікі Лауда перетворився б на одноразового.

По-четверте, чотириразовий чемпіон Ф1 Ален Прост став би п'ятиразовим, але три загальні перемоги він здобув би у інші роки.

По-п'яте, Найджел Менселл став би не просто чемпіоном Ф1, а триразовим чемпіоном.

По-шосте, Айртон Сенна, у якого в реальності три чемпіонства, перетворився б на чотириразового чемпіона світу.

І, нарешті, триразовий чемпіон світу Нельсон Піке втратив би усі свої титули!

Таким чином, в 14 з 67 випадків чемпіоном того чи іншого сезону ставав би інший пілот. Непоганий відсоток.