За рахунок чого Шумахер здійснив прорив у Формулі 3?

Автор: Tom Errington
Переклав: Олександр Насонов
11 вер. 2018 р., 11:53

Раніше цього року в Спа Мік Шумахер здобув свою першу перемогу у Формулі 3. Його відразу почали порівнювати з батьком, семиразовим чемпіоном Формули 1 Міхаелем Шумахером. На Нюрбургринзі Шумахер-молодший взагалі домінував і провів «найбільш досконалий вікенд» у кар'єрі.

Шумахер виграв усі три гонки в Спа, двічі стартувавши з поулу. Цього гонщику Prema вистачило, щоб увірватися в боротьбу за титул. Його відставання від лідера сезону Дена Тіктема становить всього три очки за шість гонок до кінця сезону.

Не можна сказати, що Тіктем провалив вікенд. Все ж таки він двічі став третім і один раз - четвертим. Однак він визнав, що Шумахер знайшов щось таке, що дозволило йому виграти всі три гонки.

Цікаво, що в усіх трьох гонках вікенду другим призером ставав Роберт Шварцман, інший гонщик Prema. Щодо Тіктема, то він залишився на чолі таблиці ще й тому, що випереджав Маркуса Армстронга, Ральфа Арона і Юрія Віпса.

У Формулі 3 дуже важливою є кваліфікація, і запорукою успіху Шумахера стало те, що в усіх трьох гонках він стартував із першого ряду. Зараз це вже його сильна сторона, хоча раніше було все навпаки.

До Спа його середня стартова позиція у Формулі 3 - лише 12,5. За весь сезон-2017 він лише раз стартував із першої трійки.

Бос Prema Рене Розен сказав у інтерв'ю Motorsport.com: "Він робить те, що очікували ми від нього минулого року. Тоді він часом демонстрував такі проблиски, але не зміг уникнути провалів.

Ймовірно, його головною проблемою були кваліфікації. Він не був здатний показувати хороший час на колі. А це дуже важливо в Формулі 3, оскільки обганяти тут досить складно.

Але він попрацював над цим на зимових тестах - і зараз демонструє результат. Це звичайна річ у категорії, в якій настільки висока конкуренція між гонщиками і командами».

Шумахер ще на самому початку кар'єри добре виступав саме на другий сезон у тій чи іншій серії. У 2015-му він дебютував у німецькій Формулі 4 і зайняв лише десяте місце в сезоні, здобувши одну перемогу. А в 2016-му став другим призером першості з чотирма поулами і п'ятьма перемогами.

Це не так вже й погано, хоча і не так вражає, як швидкий прогрес Макса Ферстаппена і Ленса Стролла, які потрапили у Формулу 1 прямо з Формули 3.

Розен продовжив: «Є гонщики, які досягають успіху в перший сезон, а комусь потрібно два сезони. Це нормально. Треба пам'ятати, що до останнього часу гонщики зазвичай проводили декілька років у Формулі 3, а не один або два».

Сам Шумахер зі свого боку спокійно оцінив свій прорив у Спа в інтерв'ю Motorsport.com: "Нам вдалося зібрати все воєдино. Перемога і поул у Спа дуже допомогли.

Думаю, ми атакуємо. І навіть більше того: вважаю, мені вдалося стати стабільним і вирватися вперед у сенсі підготовки до вікенду і завжди бути готовим на сто відсотків, де б не проходив етап.

Попереду в календарі дві траси, які мені дуже подобаються: Ред Булл Ринг і Хоккенхаймринг. З нетерпінням чекаю гонок».

За кількістю перемог у сезоні Формули 3 Шумахер посідає перше місце. Його хет-трик на Нюрбургринзі став першим після аналогічного успіху Стролла в 2016-му.

Шумахер додав: «Поки це мій найкращий вікенд у кар'єрі. Я наблизився до Тіктема. Але я не так часто дивлюся в таблицю. Зараз я зосереджений на фінальних двох вікендах сезону».