Абердін дебютує в Євро Ф3 у складі Motopark

Автор: Marcus Simmons
31 січ. 2018 р., 16:11

Південноафриканець Джонатан Абердін став останнім із чемпіонів національних серій Формули 4, який цього року перейде до чемпіонату Європи Формули 3.

18-річний юнак, який здобув титул у чемпіонаті Ф4 Об’єднаних Арабських Еміратів минулої зими, просунеться кар’єрними сходами до наступної категорії перегонів на болідах із відкритими колесами. У Формулі 3 хлопець виступатиме, як і у молодших серіях, у складі команди Motopark.

Абердін панував у Ф4 ОАЕ, вигравши 14 із 18 гонок, але не міг похизуватися такими ж успіхами у німецькій Формулі 4, де посів лише дев’яте місце у своєму другому сезоні в цьому чемпіонаті.

У цьогорічному сезоні Євро Ф3 разом із ним буде змагатися чемпіон італійської Ф4 Маркус Армстронг з Prema Powerteam, а чемпіон німецької Ф4 Юрі Віпс з Естонії швидше за все стане напарником південноафриканця у Motopark.

Джонатан – син колишнього заводського гонщика Audi Кріса Абердіна, який у 1990-х був головною зброєю німецького бренду у південноафриканському туринговому чемпіонаті, а у 1989-му виграв Світовий Кубок Porsche.

Зв’язок родини з Audi залишився і понині – Джонатан Абердін став одним із молодих пілотів, що тестували машину DTM із чотирма кільцями на Лаузіцринзі минулого жовтня.

«Я готовий змагатися за титул Формули 3 цього року», - заявив Абердін, для якого Motorpark влаштувала велику тестову програму на боліді Dallara-Volkswagen.

«Після двох дуже успішних років із Motopark у Формулі 4 було дуже просто погодитися залишитися з ними і у Формулі 3, оскільки вони надають мені всі засоби, що потрібні для продовження мого кар’єрного зростання», - додав гонщик.

«Джонатан прийшов до нас із картингу у 2016 році і провів два дуже успішних сезони у Ф4, - зазначив керівник Motopark Тімо Румпфкайль. – Завжди приємно бачити, як такий молодий талант зростає у нашій команді протягом такого тривалого періоду – він перетворився з перспективного новачка на одного з провідних гонщиків Формули 4 свого покоління.

Він перетворив свою швидкість на фантастичні результати, і я впевнений, що він зможе продовжити це і у Ф3».

Напарниками Абердіна по Motorpark, окрім Віпса, стануть юніор Red Bull і переможець Гран Прі Макао Ден Тіктем, «другорічник» Ф3 Маріно Сато та колишній суперник по німецькій і арабській Ф4 Фабіо Шерер.