До 30-річчя Ніко Хюлькенберга: кар'єра у фото

Цієї суботи Ніко Хюлькенберг святкує 30-річний ювілей. Гарна нагода згадати про його кар'єру в автоспорті.

Facebook

Початок

Початок
1/34

Ніко Хюкенберг народився 19 серпня 1987 року в Еммеріті-на-Рейні. Він почав займатися картингом у 1997 році і у 2003-му став чемпіоном Німеччини. Наступного року він пеерйшов до молодших формул і з першої ж спроби після тривалої боротьби з Себастьєном Буемі виборов титул у Формулі BMW ADAC, а у 2005 році перейшовдо німецькою Формули 3 і в дебютному сезоні посів п'яте місце.

2006-07 - A1GP

2/34

Але справжню увагу вболівальників Хюлькенберг привернув, коли одержав дев'ять перемог у складі національної команди в серії A1GP.

2007 - Євросерія Формули 3

3/34

Після цього Ніко приєднався до Євросерії Ф3, де став найкращим новачком року та посів третє загальне місце - позаду Ромена Грожана та Себастьєна Бумі.

2007

2007
4/34

Наприкінці сезону Хюлькенберг вперше опинився у кокпіті боліда Формули 1 - команда Williams запросила його на тести в Хересі.

2008 - Євросерія Формули 3

5/34

Наступного року Хюлькенберг повністю домінував у Євро Ф3 і става чемпіоном із сімома перемогами проти однієї у найближчого переслідувача Едоардо Мортари. Третім призером сезону став Жюль Б'янки.

6/34

Однак іноді Ніко потрапляв у неприємні інциденти, як це було на Норісринзі, де він зіткнувся з Мартіном Плойманом!

8/34

І поки тести не були обмежені, він насолоджувався водінням FW30...

2008

2008
9/34

... і гібридним болідом, підготовленим за новим регламентом 2009 року.

2009 - GP2

2009 - GP2
10/34

Чудовий рік для Хюлькенберга: він став останнім гонщиком, хто здобув титул у GP2 у дебютному сезоні.

2009 - GP2

2009 - GP2
11/34

На Нюрбургринзі Ніко записав на свій рахунок неймовірне досягнення: він виборов поул, виграв обидві гонки та двічі встановив найшвидше коло.

2009

2009
12/34

Потім він почав готуватися до дебюту у Формулі 1 у складі Williams.

2010 - Формула 1

13/34

Але початок видався невеселим. У перших 11-ти гонках Ніко заробив лише два очки проти 29-ти у його напарника Рубенса Баррікелло.

14/34

Далі справи пішли краще, включно з чудовим шостим місцем на Хунгароринзі.

15/34

А на вологому Інтерлагосі Ніко здійснив сенсацію - виборов поул! На жаль, у гонці німець фінішував лише восьмим.

2011 - Формула 1

16/34

По завершенні сезону Williams відмовилась від послуг Хюлькенберга і віддала перевагу Пастору Мальдонадо. Німець знайшов притулок у Force India, де став третім пілотом.

2012 - Формула 1

17/34

Ніко так добре проявив себе у вільних практиках та на тестах, що наступного року замінив Адріана Сутіля і став напарником Пола ді Рести.

18/34

За підсумками сезону Хюлькенберг мав на своєму рахунку 63 очки проти 49-ти у свого напарника і гарне четверте місце у Спа.

19/34

Наступного разу Ніко вразив на Інтерлагосі. Він лідирував протягом 30-ти кіл, потім поступився позицією Хемілтону, але знову наздогнав його і під час атаки врізався у британця. Незважаючи на розворот і штрафний проїзд по піт-лейн, Хюлькенберг фінішував п'ятим.

2013 - Формула 1

20/34

У 2013-му Хюлькенберг приєднався до Sauber, де його напарником став Естебан Гутьєррес.

21/34

Шасі С32 не було ідеальним, але Ніко повністю переграв свого напарника по команді, а у загальному заліку залишив позаду обох пілотів Force India - Сутіля та ді Ресту.

22/34

Найкращим результатом німця у тому сезоні стало четверте місце у Південній Кореї.

2014 - Формула 1

23/34

У 2014-му Хюлькенберг повернувся до Force India, де його новим напарником став Серхіо Перес, якого турнули з McLaren.

24/34

Хюлькенберг продовжував демонструвати гарні результати: після перших семи етапіві з чотирма п'ятими місцями та двома шостими він опинився на шостій позиції у чемпіонаті.

25/34

За підсумками сезону Ніко став дев'ятим і набрав 96 очок проти 59-ти у Переса.

2015 -Формула 1

26/34

Напарники продовжили працювати разом і у 2015-му, і цього разу попереду опинився Перес - загалом через те, що у п'яти перших гонках Ніко не заробив жодного очка.

2015 - Формула 1

27/34

Та згодом німець оговтався після невдалого початку сезону і почав регулярно фінішувати у заліковій топ-8.

2015 - 24 години Ле-Мана

28/34

Того ж року Ніко здійснив вояж у Ле-Ман, де за кермом Porsche 919 разом з Ерлом Бамбером і Ніком Танді виграв легендарну гонку!

29/34

Але справжньою сенсацією стало те, що всі три переможця в перший раз брали участь у гонці на трасі Сарта!

2016 - Формула 1

30/34

У 2016-му Халк на честь свого прізвиська перефарбував шолом у зелений колір.

31/34

Сезон 2016-го знову почався невдало - з кількома інцидентами та проблемами з надійністю.

32/34

Результати ставали кращими, і в Спа Ніко знову фінішував четвертим, але подіум весь час вислизав із його рук.

2017 - Формула 1

33/34

У 2017 році Хюлькенберг приєднався до Renault, сподіваючись, що заводська команда допоможе нарешті потрапити на подіум.

34/34

Ніко повністю розгромив напарника Джоліона Палмера у першій половині сезону з рахунком 26:0 і не збирається зупинятися!