У Red Bull насварили Тіктема за натяк на нечесність перемог Шумахера

Валентин Хорунжий
Автор: Валентин Хорунжий
Переклав: Андрій Іванов
28 вер. 2018 р., 14:54

Керівник команди Ф1 Red Bull Крістіан Хорнер попередив Дена Тіктема, що йому «слід думати, перш ніж базікати». Це сталося після слів британця про нечесні перемоги Міка Шумахера, якому він, схоже, програє боротьбу за титул чемпіона Євро Ф3.

Керівник Red Bull Racing Крістіан Хорнер, консультант Red Bull Racing Гельмут Марко

Юніор Red Bull Ден Тіктем був головним претендентом на титул у своєму першому повному сезоні чемпіонату Європи Формули 3 і лідирував більшу частину сезону, але тепер, схоже, титул здобуде Мік Шумахер.

Німецький гонщик, син семиразового чемпіона Формули 1 Міхаеля Шумахера, був лише восьмим у загальному заліку після першої половини сезону, але потім видав блискучу серію, здобув п’ять перемог в останніх шести гонках і тепер лідирує в чемпіонаті, випереджаючи Тіктема на 39 очок перед фінальним етапом.

Днями юніор Red Bull здійняв хвилю у соцмедіа, поставивши під сумнів раптове покращення темпів Шумахера та його напарника Роберта Шварцмана, і заявив, що програє у боротьбі за титул Ф3 через те, що його «прізвище не Шумахер».

Коментуючи випад Тіктема у п’ятницю під час вікенду Гран Прі Росії, керівник Red Bull Крістіан Хорнер зазначив: «Такий вже в нього характер – іноді він не думає, що каже.

Він талановитий гонщик, але йому ще багато чого слід розвинути, перш ніж він досягне рівня Формули 1.

Він швидкий, але йому просто слід дещо відполірувати грубі крайки».

У Red Bull досі не визначилися зі складом своєї молодшої команди Toro Rosso у 2019 році, і спортивний радник компанії Гельмут Марко в інтерв’ю Motorsport.com на початку року казав, що Тіктем буде готовий до виступів у Ф1 наступного сезону.

Проте, навіть якщо 19-річний юнак здійснить диво і вихопить титул Ф3 у фіналі сезону в Хоккенхаймі, він не отримає достатньо очок для здобуття суперліцензії Ф1.

Шумахер, навпаки, гарантовано отримає суперліцензію. Він привернув до себе увагу команд Формули 1, хоча, як очікується, німець наступного року перейде до наступної сходинки молодших перегонів – Формули 2.

«У Формулі 3 Мік Шумахер виконує відмінну роботу, - сказав Хорнер на запитання Sky Sport про нього. – Він очевидно домінував над усіма у другій половині сезону і побив усіх».

Подіум: переможець Мік Шумахер, PREMA Theodore Racing Dallara F317 - Mercedes-Benz