Гран Прі Макао: Фелікс да Кошта здобув головну перемогу вікенду

Джонатан Нобл
Автор: Джонатан Нобл
Переклав: Роман Галімон
20 лист. 2016 р., 09:26

Антоніу Фелікс да Кошта провів блискучий виступ та здобув другу для себе перемогу на Гран Прі Макао Формули 3 в неділю.

Антоніо Фелікс да Кошта, Carlin Dallara Volkswagen
Сержіу Сетте Камара, Carlin Dallara Volkswagen
Фелікс Розенквіст, SJM Theodore Racing by Prema Dallara Mercedes
Антоніу Фелікс да Кошта, Carlin Dallara Volkswagen
Подіум: переможець гонки Антоніу Фелікс да Кошта, Carlin Dallara Volkswagen

Португальський гонщик повернувся в Ф3 лише на цей заключний гоночний вікенд та використав весь отриманий досвід в інших категоріях, аби виграти цю гонку. Залишившись холоднокровним після програшу на старті, пізніше на сьомому колі він обійшов товариша по команді Сержіу Сетте Камара, що й стало ключем до перемоги.

Хоча найкращий старт з першого ряду зробив Каллум Ілотт, першим до другого повороту після довгої прямої дійшов Сетте Камара, який найкраще скористався сліп-стрімом.

Бразильський гонщик пробився в лідери в повороті Mandarin і поставив боліду у вигідну внутрішню траєкторію повороту Lisboa, аби суперники не намагалися його перегальмувати.

Після цього Сетте Камара показав найшвидше перше коло, відірвавшись на першому колі на 1,2 секунди, і на наступному довівши його до 1,4 секунди переваги.

Але незабаром після того, Фелікс да Кошта почав наближатися, і до четвертого кола відстань між ними скоротилася до 0,7 секунд. Вже відчувалось, що скоро буде атака, але на трасі з’явився автомобіль безпеки через аварію Микити Мазепіна, який розбив машину в повороті Faraway.

Рестарт відбувся на сьомому колі, і Фелікс да Кошта одразу приклеївся до заднього крила Сетте Камари. Отримавши гарний сліпстрім, в тому ж повороті Mandarin він пішов по зовнішній стороні і обійшов свого товариша по команді до повороту Lisboa.

Португалець утримався в зоні гальмування, а потім тільки збільшував свою перевагу протягом наступних кількох кіл, довівши її до 1,7 секунди десятому колі, коли був застосований другий період машини безпеки, викликаний вильотом Ніка Кессіді.

Гонку була перезапущено на 13-му колі і Феліксу да Кошті вдалося створити достатній відрив, аби Сетте Камара не зміг наздогнати його до повороту Lisboa.

На вузькій та звивистій частині траси йому вдалося відірватися на 1,1 секунди до кінця кола, а Сетте Камара раптом опинився під тиском іншого «гостя Ф3» Фелікса Розенквіста.

Останній також скористався повітряним потоком боліду бразильця, аби пройти його зовні перед Lisboa, і навіть спробував скоротити відстань до Фелікса да Кошти.

Але для цього просто не вистачило кіл, і на фініші Розенквіст залишився в 1,6 секундах позаду переможця гонки. Сетте Камара посів третє місце, в той час як чемпіон японської Ф3 Кента Ямашита зайняв четверте місце, випередивши Ілотта і Джейка Хьюза.