Гран Прі Макао: Тіктем на проміжному поулі після першої кваліфікації, Шумахер - третій

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
15 лист. 2018 р., 18:25

Юніор Red Bull Ден Тіктем випередив протеже Ferrari Каллума Ілотта й чемпіона Євро Ф3 Міка Шумахера у захопливій першій кваліфікаційній сесії в Макао.

Ден Тіктем, який довгий час розглядався на кандидат на місце в Toro Rosso у Ф1 наступного року, зробив вагому заявку на другу поспіль перемогу на Гран Прі Макао, показавши найшвидший час у першій кваліфікації.

Він на 0,132 секунди випередив Каллума Ілотта, і з урахуванням високої ймовірності дощу у п’ятницю, саме так може виглядати перший ряд стартової решітки найпрестижнішої гонки Формули 3.

Тіктем показав найшвидше коло після першої зупинки сесії червоними прапорами, яка сталася через аварію пілота Hitech Хон Чіо Леонга у повороті Police.

Проте в Ілотта може бути перевага під час гонки – на відміну від суперників, які використали всі комплекти гуми, британець заощадив дві свіжі шини, проїхавши своє найшвидше коло з двома вживаними шинами.

Третій час показав чинний чемпіон Євро Ф3 Мік Шумахер, який був найшвидшим у вільних заїздах – німець зробив це перед другою зупинкою сесії, яка сталася за шість хвилин до картатого прапору також через аварію пілота Hitech – і знову в Police, щоправда цього разу це був Енаам Ахмед.

Четвертим досить несподівано став Джейк Х’юз, який цього вікенду повернувся за кермо боліда Ф3 після сезону, проведеного в GP3.

Він випередив зірку японської Супер Формули Юхі Секігучі, який недовгий час був третім у протоколі.

Варто зазначити 15-й час Софії Фльорш – німкеня, яка вперше знайомиться зі складною вуличною трасою в Макао, проїхала коло на секунду швидше за своїх напарників по Van Amersfoort Racing.

Гонщики мали шанс поліпшити свої результати, але аварія Сени Сакагучі за пару хвилин до фінішу сесії призвела до третьої появи червоних прапорів і дострокового завершення кваліфікації.