Бахрейн 2005: чемпіонській бій Росберга/Ковалайнена

Одинадцять років минуло з часу чемпіонського титулу Ніко Росберга в серії GP2, проте та боротьба чимось нагадує останній сезон німця в Формулі 1 та здобуття титулу чемпіона 2016 року.

Того року в GP2 Росберг не був в числі фаворитів сезону, оскільки прийшов в серію лише після року в Європейському чемпіонаті Ф3, де його випередили Олександр Према і Ніколя Лап’єрр, які також перейшли до GP2.

Росберг і Према стали напарниками в ART Grand Prix, в той час як Лап’єрр став партнером Хейккі Ковалайнена, чемпіона Світової серії Nissan, в Arden International.

Спочатку вважалося, що Ніко Росберг приєднається до команди BCN Competitión, яка була стабільною та результативною в серії F3000, але в кінці кінців ART Grand Prix переманила німця. Цей вибір мав вирішальне значення для цієї частини кар'єри, оскільки BCN не виграла жодної гонки в тому сезоні GP2, а ART отримала титул чемпіона в 2005 році.

Ковалайнен задає темп

Переможець першої гонки в Імолі, Ковалайнен лідирував більшу частину чемпіонату, але, після розкачки на старті, Росберг набрав обертів і відіграв відставання від фіна.

Гонщик ART захопив лідерство в заліку на передостанній гонці сезону в Спа-Франкоршам, опинившись на подіумі після основної гонки, в той час як його суперник не втримав болід на останньому колі.

Ця пара підійшла до заключного раунду ніздря в ніздрю, далеко попереду інших гонщиків: тільки три очки відділяли Росберга від Ковалайнена. Останній мав перевагу в кількості перемог (5-3) і подіумів (11-10).

Психологічна перевага Росберга

Ще перед вихідними, німець виграв перший психологічний бій, під час фотозйомок двох претендентів на титул.

Коли офіційний фотограф серії GP2 попросив поставити Ковалайнена на передньому плані, Росберг відповів, що як лідер чемпіонату він має бути попереду на фото. Ковалайнен від цього аж побілів.

Зрештою, обидва отримали фото, де кожний був на передньому плані, але отримати такий ляпас від Росберга, який не був лідером заліку попередні дев'ятнадцять гонок, це був удар в психологічній боротьбі.

Росберг займає поул-позицію

У кваліфікації, Росберг набагато швидше всіх конкурентів, в тому числі Ковалайнена, і показує найкращий результат. У той час як гонщик ART встановив час кола 1:44,643, його конкурент з Arden не зміг зробити нічого кращого, ніж 1:45,318, хоча і пройшов на перший стартовий ряд.

Їх партнери по команді були теж не далеко: Лап’єрр зайняв третє місце, в той час як Према стартував п'ятим, програвши дві десятих Ковалайнену. Однак, саме товариші по команді претендентів на титул зіграти вирішальну роль в боротьбі за корону.

Здобувши лише вісім очок в спринтерській гонці, Ковалайнен не міг дозволити собі втратити більше, ніж чотири очки протягом другої гонки. Тим часом Росберг скористався усіма перевагами поул-позиції.

Росберг зберігає перевагу

На старті Росберг притримав свого основого суперника, дозволяючи Лап’ерру захопити друге місце. Але француз швидко пропускає свого напарника та Ковалайнен починає переслідувати Росберга.

На трасі з’являється автомобіль безпеки, бо боліди Хосе Марія Лопеса, Джорджо Мондіні та Кена Артема заглухли на старті.

Стратегія: Ковалайнен спробував все

Коли автомобіль безпеки повернувся в бокси, Ковалайнен вирішив зробити дещо відмінне від інших та пішов на обов'язковий піт-стоп.

Ця стратегія може здатися дивною, але фін вже кілька разів опинявся в такій позиції раніше в цьому сезоні. Так на Нюрбургринзі він виграв гонку з сімнадцятого місця на старті без єдиного обгону.

Як і очікувалося, Ковалайнен повернувся на чистий від пелотону трек і отримав простір для атаки. Піт-стопи інших гонщиків працювали на його користь, і, коли фін повернувся в очковому зону, в ART вирішили зазвати Росберга.

Німецький гонщик ледь зумів повернутися на трасу попереду свого суперника, а його напарник по команді Према обходить Ковалайнена на тому ж колі.

У той час як Росберг збільшує розрив, Према стримує Ковалайнена. Фін не має іншого вибору, окрім як обходити француза, аби зберегти надії на титул. Проблиск надії випарувався, коли болід ART, який відділяв його від Росберга, почав диміти: гра скінчилась.

Росберг виграв гонку і титул

Росберг фінішував в дванадцяти секундах попереду Према та в вісімнадцяти від Ковалайнена; і він виграв у своєму першому чемпіонаті серії GP2.

На подіумі, здавалося, наче між двома претендентами на титул пробігали іскри: німецький дебютант вкрав у фіна гарантовану перемогу в сезоні, і останньому залишалося лише кусати пальці.

Спринтерська гонка лише віддзеркалила цей результат. Завдяки зворотній сітці, Ковалайнен стартує з шостого місця і повинен був забезпечити кращий результат. Тим не менш, його розвернуло на другому колі і він був змушений зійти.

Тим часом, стартуючи восьмим, Росберг проривається в лідери і стає першим пілотом, який виграє обидві гонки одного етапу GP2.

Що може бути краще ніж здобути дві перемоги за вікенд та виграти титул? Це відкриє для Росберга двері в Формулу 1 та з командою Williams він отримає свої перші очки і своє перше швидке коло в гонці ... на першому ж Гран-прі в Бахрейні. І це знову-таки трапляється в Еміратах, де вже через десять років, але в Абу-Дабі, він здобуде титул чемпіона світу Ф1 в 2016 році.

Ковалайнен, тим часом проведе рік в якості резервного гонщика Renault, перш ніж дебютувати у французькій команді в 2007 році. Фін залишить вищу категорію автоспорту в 2013 році тільки з однією перемогою на рахунку після виступів за команди McLaren, Lotus і Caterham. Однак, пізніше він виграє титул Super GT в 2016 році.