Ф2 в Абу-Дабі: Леклер поставив ефектну крапку в сезоні

26 лист. 2017 р., 11:29

Цьогорічний чемпіон Формули 2 Шарль Леклер виграв останню гонку сезону, ефектно випередивши Александра Альбона за кілька поворотів до фінішу.

Завдяки дискваліфікації двох призерів суботньої гонки, зі зворотного поулу у недільному спринті стартував Джордан Кінг, який цього року не часто був помітний серед лідерів. Та це не допомогло британцеві.

Вже на старті Кінга випередив Александр Альбон, а за кілька поворотів невдаха і зовсім відкотився на шосте місце.

Натомість на друге місце вийшов Ніколя Латіфі, а за третє розгорнулась боротьба між Нобухару Мацусітою та Ніком де Врісом.

На другому колі Кінг взяв себе в руки і навіть випередив Шарля Леклера. Втім, лише одне коло знадобилося монегаску, щоб повернути собі позицію.

«Не обганяєш ти, обганяють тебе» - це правило ніхто не скасовував, і Джордан сповна відчув його на своїй шкурі. Не встиг він програти боротьбу цьогорічному чемпіону, як опинився під натиском новоспеченого віце-чемпіона Артема Маркелова. Росіянин не став церемонитись і вирішив трохи поштовхатись – внаслідок цього Кінг отримав прокол і відкотився на останнє місце після візиту до боксів, а сам Маркелов змушений був пропустити вперед свого напарника по Russian Time Луку Гіотто.

Невдаха Джордан після заміни шин зміг повернутися на трасу та навіть встиг проїхати найшвидше коло в гонці, але зрештою знову заїхав до боксів, де і залишився.

Леклер, для якого гонка в Абу-Дабі, вочевидь, стала останньою у Формулі 2, вирішив наостанок нагадати, чому саме він є чемпіоном, і почав випереджати суперників одного за одним.

На 14-му колі він увійшов до топ-3, а чотири кола потому випередив Латіфі та почав швидко скорочувати розрив від Альбона. Жовті прапори внаслідок кількох інцидентів на трасі пригальмували монегаска, але на останньому колі той таки настиг тайця. Красивий маневр у восьмому повороті з легким контактом – і Шарль вийшов уперед. За решту кола він відірвався від Александра більш ніж на секунду, не давши тому вибороти першу перемогу у цій серії.

Справжнім героєм гонки став Олівер Роуланд, котрий після вчорашньої дискваліфікації змушений був стартувати останнім. Британець, хоча вже і не мав за що змагатися, зціпив зуби і вперто продирався вперед, допоки не зустрів картатий прапор на сьомій позиції – одразу за своїм кривдником Маркеловим.

Непогано провів спринт протеже McLaren Ландо Норріс – попри штраф у п’ять секунд за зрізання траси, він фінішував 13-м, поруч із напарником Алексом Палоу.