Ф2 в Абу-Дабі: Расселл виграв гонку і чемпіонський титул

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
24 лист. 2018 р., 16:18

Протеже Mercedes і майбутній пілот Williams у Ф1 Джордж Расселл здобув блискучу перемогу в суботній гонці останнього етапу сезону Ф2 в Абу-Дабі й достроково виграв титул.

На останній етап в Абу-Дабі Джордж Расселл приїхав без п’яти хвилин чемпіоном, адже єдиним, хто мав шанси — щоправда, примарні, — його випередити, був Александр Албон. З відставанням у 37 очок від британця Албону вкрай потрібно було перемагати і сподіватися на технічні проблеми в Расселла. Але все вийшло точнісінько навпаки.

Задача Албона ускладнилася ще в п’ятницю, коли Расселл виборов поул, а сам таєць показав лише восьмий час.

Але справжнє нещастя звалилося на Александра на старті суботньої гонки — коли він не зміг рушити з місця.

Разом із ним залишився на стартовій решітці Ніколя Латіфі, який займав третю позицію, — й італійця не зміг оминути Арджун Майні, в’їхавши в задню частину боліда DAMS.

Уламки рясно всипали стартову решітку, через що на трасі з’явився автомобіль безпеки, який шість кіл проводив пелотон через піт-лейн. Але до його появи сталася зміна серед лідерів — Нік де Вріс випередив Расселла.

Албон, між іншим, таки зміг рушити з місця, хоча з відставанням в одне коло від решти суперників. Втім, згодом йому дозволили повернутися в одне коло з лідерами.

Після рестарту де Вріс зберіг лідерство, а на Расселла почав насідати Артем Маркелов. Британець не став витрачати час на опір пілоту Russian Time і на дев’ятому колі поїхав на піт-стоп.

Колом пізніше до боксів завітав лідер гонки, який після виїзду з піт-лейну опинився прямісінько перед носом Расселла, і британець, маючи вже прикатану гуму, випередив нідерландця.

Ще за коло на піт-стоп поїхав і Маркелов, який після заміни шин опинився позаду де Вріса.

Попереду цієї трійки — Рассел-де Вріс-Маркелов — після черги піт-стопів залишався лише Лука Гіотто, який перебував на альтернативній стратегії пізньої зупинки в боксах.

Цього разу Маркелов не зміг чинити пресинг на Расселла і натомість сам опинився під тиском Ландо Норріса. На 13-му колі британець випередив росіянина, але Артем незабаром повернув собі четверту позицію.

Тим часом шини Гіотто вже втрачали свою ефективність, і італієць зрештою зрізав поворот, за що отримав п’ятисекундний штраф за отримання переваги.

За пару кіл до фінішу Лука здійснив візит у бокси, де окрім перевзування відстояв штрафний час і виїхав на трасу п’ятим. Але в нього був вагомий козир — з найсвіжішими шинами Гіотто тепер був найшвидшим на трасі, чим він і скористався.

За решту часу пілот Campos наздогнав і випередив спочатку Норріса, а потім і де Вріса і в підсумку піднявся на нижню сходинку подіуму. Компанію у топ-3 йому склали Расселл і Маркелов, який відстав від переможця на три секунди.

Албон фінішував лише 14-м, але за умови перемоги його головного суперника будь-який інший фініш все одно призвів би до втрати надії на титул. Більше того, тепер під питанням опинилося й друге місце тайця — оскільки до нього в заліку впритул підібрався Норріс.

Варто зазначити також 11-й результат Дена Тіктема — юніор Red Bull вперше взяв участь у гонці Формули 2 і після активної боротьби на трасі фінішував у кроці від залікової зони.

Остання гонка сезону — спринт, в якому буде вирішено долю віце-чемпіонського звання, - відбудеться в неділю вранці.

Загальний залік

Результати суботньої гонки:

# Гонщик Команда Кола Час Піти Схід Бали Бонус
1   8 United Kingdom Джордж Расселл  France ART Grand Prix 29   5   25 4
2   1 Russian Federation Артем Маркелов  Russian Federation RUSSIAN TIME 29 3.3 5   18