Ф2 у Бахрейні: тріумфальне повернення Carlin і гордість для McLaren

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
7 квіт. 2018 р., 12:11

Юніор McLaren Ландо Норріс і Сержіу Сетте Камара вибороли переможний дубль для своєї команди Carlin у першій для неї гонці Формули 2 після річної перерви.

Перша гонка сезону стала і першим серйозним випробуванням для нової техніки Ф2 – Dallara F2 2018. Одразу два боліди заглухли на стартовій решітці, і пелотон відправився на додаткове прогрівальне коло, доки невдах доправляли на піт-лейн. Цікаво, що не пощастило двом найдосвідченішим учасникам чемпіонату – Роберто Мері та Артему Маркелову. І якщо  росіянин зрештою зміг стартувати – останнім, із піт-лейн, то екс-пілота Ф1 сьогодні більше не бачили.

Очікуваної боротьби на старті між Ландо Норрісом і Джорджем Расселлом не сталося – перший у стилі Міхаеля Шумахера відірвався і забув за суперників, а другий провалився і відкотився на п’яте місце.

Неймовірно здорово стартував напарник Норріса – Сержіу Сетте Камара, який із шостого місця вистрелив на друге, на якому зрештою і фінішував.

Утім, якщо Норріс жодного разу не дав поставити під сумнів своє лідерство – лише на час піт-стопа на чолі пелотону ненадовго опинився Ральф Бошунг, то Камарі друге місце дісталося у запеклій послідовній боротьбі з кількома грізними суперниками.

На перших колах бразилець не втримався під атаками ще одного юніора McLaren – Ніка де Вріса. Боротьба з нідерландцем тривала кілька кіл, і лише ближче до середини гонки, коли у де Вріса з’явилися очевидні проблеми з гумою, Камара повернув собі друге місце. На жаль, після цього Нік швидко випав із групи лідерів і не зміг позмагатися за подіум, фінішувавши зрештою лише шостим.

Здавалося, дует Carlin так і доїде у спокої до фінішу, але був один гонщик, який прагнув будь за що не допустити цього. Маркелов, який почав гонку останнім, відчайдушно проривався вперед, і вже за кілька перших кіл видерся на десяте місце. Влучно обравши момент для піт-стопа, він відіграв ще кілька позицій, агресивно пройшов пару суперників у чистій бортьбі на трасі і… за п’ять кіл до фінішу виявив себе на третій позиції!

Норріс на той час віз Камарі майже десять секунд, а от сам бразилець мав почуватися у небезпеці, оскільки вигравав у росіянина щонайбільше дві секунди. Маркелов кинувся навздогін і на передостанньому колі таки повис на хвості в Сержіу.

Боротьба цих двох гонщиків, яка точилася до самого картатого прапора, стала справжньою прикрасою гонки. Кілька разів Артем виходив вперед, і кожного разу Камара повертав собі позицію. У підсумку Маркелов так і фінішував третім, але з огляду на те, яким був початок гонки, такий результат виглядає дуже гарним для росіянина.

Четвертим фінішував Александр Альбон із DAMS, який провів дуже рівну гонку, а п’ятим – протеже Mercedes Джордж Расселл, який поки що не показав нічого цікавого і був відверто нудним на трасі.

Отже, перша гонка сезону дещо окреслила фаворитів сезону – як і минулого року, боротьба за титул точитиметься між юністю (в особі дебютантів Норріса і, сподіваюся, Расселла) і досвідом (в особі Маркелова). Минулого року Артем не зміг здолати Шарля Леклера. Чи зможе він реабілітуватися у 2018-му?

Друга гонка етапу в Бахрейні стартує у неділю о 14:15.