Е-Прі Гонконгу: Піке буде стартувати першим після відміни СуперПоулу

Нельсіньо Піке несподіванно здобув поул, а його команда NextEV зайняла весь перший ряд за підсумками кваліфікації е-Прі Гонконгу.

Перший чемпіон Формули Е Нельсіньо Піке здобув поул за підсумками драматичної кваліфікації е-Прі Гонконгу.

Піся довгої зупинки через аварію Робіна Фрейнса було вирішено відмінити СуперПоул, оскільки потрібен час для того, щоб встигти зарядити батареї машин перед гонкою.

Тож, час Піке 1 хвилина, 03:099 секунди став найкращім у кваліфікації. Напарник бразильця Олівер Тьорві здобув друге стартове місце, а гонщики DS Virgin Хосе Марія Лопес та Сем Бьорд зайняли другий стартовий ряд. Новачок Лопес випередив свого більш досвідченого партнера по команді на 0.007 секунди.

Чинний чемпіон серії стартуватиме п’ятим, встановивши свій найкращий час під кінець сесії.

Як усе відбувалось

Перша кваліфікаційна група одразу показала гірший час, ніж вранці під час практичних сесій.

Більш забруднена траса та змінені бордюри призвели до того, що темп знизився приблизно на секунду. Гонщики були здивовані та занепокоєні, коли дізнались про зміни бордюрів у шикані, оскільки схоже, що їм про зміни ніхто не повідомив.

Лоік Дюваль, який психологічно відновлювався після аварії під час практики, встановив час 1 хвилина, 03.637 секунди, трохи більше, ніж на одну десяту випередивши час Ніколя Проста.

Дюваль стартуватиме з 11-ї позиції, оскільки отримав покарання за проігнорований раніше прапор. Прост через це перемістився на дев’яту позицію.

Нік Хайдфельд показав третій час у своїй групі та десятий загалом, а Адам Керрол з четвертим часом у групі стартуватиме з 14-ї позиції.

Кваліфікація другої групи розпочалась з другої за день аварії Лукаса ді Грассі, який врізався в стіну та пошкодив ліву передню частину своєї машини.

Оскільки ця аварія сталась на першому заліковому колі бразильця, то в гонці він буде змушений стартувати з 19-ї позиції, тобто — з останнього ряду.

Найшвидшим у другій групі став Олівер Тьорві з результатом 1 хвилина, 03.231 секунди, а другий результат, з відставанням у 0.027 секунди, у його співвітчизника Сема Бьорда.

Антоніу Фелікс да Кошта став третім у цій групі, а Ма Ціньхуа — четвертим, після того, як розбив об стіну ліву задню частину своєї машини.

В третій групі Робін Фрейнс також “познайомився” із стіною в шикані після того, як наїхав на змінений бордюр. Через це кваліфікацію знов було зупинено червоним прапором — на цей раз вимушена перерва затягнулась.

Гонщик Andretti, який через це не зміг проїхати залікового кола, буде змушений стартувати в гонці з останньої, 20-ї позиції.

Нельсіньо Піке показав найкращий час у третій групі та загалом, а другий час — у новачка серії Фелікса Розенквіста. Це результат дозволить шведу стартувати в гонці з високої шостої позиції.

Жан-Ерік Вернь спробував поборотись за поул, але не зміг пробитись у топ-групу. Француз показав дев’ятий час, але через покарання Дюваля стартуватиме восьмим.

В четвертій та останній групі Себастьян Буемі спробував поборотись за поул, але невдалось. Більше того — найкращий час у групі показав Хосе Марія Лопес, який стартуватиме з третьої позиції.

Даніель Абт стартуватиме сьомим, а Жерома д’Амброзіо проблеми відкинули на 18-ту стартову позицію.