е-Прі Марракеша: чинний чемпіон ФE програв поулу лише 0,046 секунди

Роман Расюк
Автор: Роман Расюк
12 січ. 2019 р., 12:13

Поул другого етапу Формули E сезону 2018-2019 років здобув Сем Бьорд. Чинний чемпіон Жан-Ерік Вернь програв лише 0,046 секунди. Лідер чемпіонату Антоніу Фелікс да Кошта розпочне гонку третім.

У першій групі кваліфікацію виграв лідер поточного чемпіонату Антоніу Фелікс да Кошта – 1.17,950. Чинний чемпіон Жан-Ерік Вернь завершив кваліфікацію позаду нього у 0,092 секунди.

Проте вже у другій групі час да Кошти лише на 0,044 секунди покращив Себастьян Буемі – 1.17,906. Але і його час на верхівці протоколу не протримався довго. Вже у третій групі його на 0,055 секунди оновив Сем Бьорд.

Не обійшлось без зіткнень із відбійником. Спочатку Стоффель Вандорн, а потім Макс Гюнтер зачепили відбійники на швидкому колі і завершили кваліфікацію останніми.

У четвертій групі найшвидшим виявився Алекс Сімс. Його час став третім загалом у 0,084 секунди позаду Бьорда. Колишній гонщик Формули 1 Феліпе Масса програв Бьорду більше 0,6 секунди.

Ще один екс-пілот Ф1 Паскаль Верляйн став першим серед решти пілотів, які не потрапили до суперпоулу, адже програв шостому місцю Мітча Еванса лише 0,020 секунди. До суперпоулу потрапили Бьорд, Буемі, Сімс, да Кошта, Вернь та Еванс.

Першим своєю спробою скористався Еванс. І скористався невдало, оскільки суттєво помилився на другому секторі і ледь не розбив болід в одну з поворотів, але вчасно встиг загальмувати. Його час не дозволяв стартувати вище шостого місця.

Далі на трасу виїхав Вернь. Він значно покращив кваліфікаційний час Бьорда і встановив орієнтир для суперників – 1.17,535. Значно ускладнив собі життя да Кошта, коли у перших поворотах втратив час, адже дещо перегальмував. При цьому він програв Верню лише 0,091 секунду. Його напарник Сімс через численні помилки програв Верню 0,9 секунди.

Нічого не зміг протиставити Верню і Буемі. Себастьян програв Жану-Еріку 0,2 секунди – 1.17,738. Останнім хто міг випередити француза був Бьорд. І саме Сем випередив Жана-Еріка лише на 0,046 секунди!