е-Прі Мехіко: ді Грассі вкрав перемогу у Верляйна

Переклав: Дмитро Левчук
17 лют. 2019 р., 08:17

Доля перемоги на мексиканському етапі електричного чемпіонату вирішилася на фінальному колі - Паскаль Верляйн не вистояв під атаками Лукаса ді Грассі.

Верляйн отримав чудовий шанс виграти першу гонку у Формулі Е, здобувши поул у Мехіко. На старті він втримав першу позицію та лідирував протягом майже цілої гонки. Проте фінальне коло все змінило.

На першому колі головним суперником німця став Олівер Роуленд, який стартував четвертим, проте обійшов Феліпе Массу та ді Грассі - і став другим.

Довгий час становище в гонці залишалося стабільним, проте це порушили Нелсіньо Піке та Жан-Ерік Вернь, які видовищно зіштовхнулися. Бразилець після польоту ще й зачепив Александра Сімса, а потім завершив гонку у стіні.

Через велику кількість уламків та пошкодження траси гонка була призупинена майже на 30 хвилин.

Після рестарту Верляйн втримався на першому місці, але Роуленд був не таким стабільним. За деякий час він помилився в «зоні атаки» та пропустив уперед ді Грассі. Одразу після цього Роуленд зіштовхнувся із Себастьяном Буемі. Обидва гонщики зійшли за коло до фінішу через вичерпану енергію.

Проте головні події розвивалися на фінальному колі. Ді Грассі, який зберіг енергію, отримав можливість атакувати Верляйна. Німець захищався як міг та навіть зрізав поворот, але зрештою перед самим фінішем пропустив уперед конкурента.

Через зрізку шикани Верляйн ще й був покараний на 5 секунд, через що він опустився на шосте місце. Другим у протоколі став Антоніу Фелікс да Кошта, третім - Едоардо Мортара. Масса зі старту на третій позиції фінішував лише восьмим, але може радіти хоча б першим заліковим очкам у Формулі Е.

# Гонщик Команда Кола Час Розрив Бали
1 11 Brazil Лукас ді Грассі Germany Audi Sport Team Abt 45 1:13'15.422   25
2 28 Portugal Антоніу Фелікс да Кошта United States Andretti Autosport 45 1:13'15.858 0.436 18
3 48 Switzerland Едоардо Мортара Monaco Venturi 45 1:13'16.167 0.745 15
4 64 Belgium Жером Д'Амброзіо India Mahindra Racing 45 1:13'16.581 1.159 12
5 36 Germany Андре Лоттерер China Techeetah 45 1:13'17.207 1.785 10
6 94 Germany Паскаль Верляйн India Mahindra Racing 45 1:13'20.632 5.210 12
7 20 New Zealand Мітч Еванс United Kingdom Jaguar Racing 45 1:13'21.222 5.800 6
8 19 Brazil Феліпе Масса Monaco Venturi 45 1:13'23.506 8.084 4
9 2 United Kingdom Сем Бьорд United Kingdom Virgin Racing 45 1:13'23.778 8.356 2
10 66 Germany Даніель Абт Germany Audi Sport Team Abt 45 1:13'23.860 8.438 1
11 4 Netherlands Робін Фряйнс United Kingdom Virgin Racing 45 1:13'24.466 9.044
12 16 United Kingdom Олівер Тьорві China NIO Formula E Team 45 1:13'26.674 11.252
13 25 France Жан-Ерік Вернь China Techeetah 45 1:13'34.575 19.153
14 27 United Kingdom Александр Сімс United States Andretti Autosport 45 1:13'35.893 20.471
15 8 France Том Діллманн China NIO Formula E Team 45 1:13'36.293 20.871
16 17 United Kingdom Гері Паффетт Germany HWA AG 45 1:13'38.694 23.272
17 7 Argentina Хосе Марія Лопес United States Dragon Racing 45 1:13'56.964 41.542
18 5 Belgium Стоффель Вандорн Germany HWA AG 45 1:13'58.847 43.425
19 6 Brazil Феліпе Наср United States Dragon Racing 45 1:15'11.582 1'56.160
20 22 United Kingdom Олівер Роуланд France DAMS 44 1:12'09.310 1 Lap
21 23 Switzerland Себастьян Буемі France DAMS 44 1:12'09.731 1 Lap