е-Прі Нью-Йорка: ді Грассі переміг у першій гонці, Вернь став чемпіоном

Автор: Alex Kalinauckas
Переклав: Дмитро Левчук
15 лип. 2018 р., 07:29

У першій гонці заключного здвоєного етапу Формули Е 2017/18 було чимало обгонів, а Лукас ді Грассі став переможцем, розпочавши боротьбу з 11-го місця.

Лука Філіппі, NIO Formula E Team

Цього вікенду головна увага була прикута до визначення чемпіона: на титул претендували Жан-Ерік Вернь та Сем Бьорд. Британець програвав багато очок, але у кваліфікації не зумів скористатися дискваліфікацією Верня - Бьорд розпочав першу гонку лише з 14-го місця.

Володар поулу Себастьян Буемі спочатку зберігав за собою першу позицію, проте не витримав натиску гонщиків Audi. Спершу його наздогнав Даніель Абт, який стартував п’ятим, а на 20-му колі Себастьяна пройшов і ді Грассі, який за два десятки кіл встиг піднятися з 11-го місця на друге!

У той момент ді Грассі програвав напарнику Абту три секунди, але зумів скоротити це відставання на піт-стопах - зупинка німця вийшла довшою, ніж планувалося.

Після піт-стопів ді Грассі одразу почав атакувати напарника та на 24-му колі у жорсткому маневрі вийшов у лідери перегонів. Ним він і залишився до фінішу - Абт завершив гонку на хвості бразильця.

У чемпіонській боротьбі все було не на користь Бьорда. Попри те, що він стартував вище за Верня, француз з останнього стартового місця проривався швидко та немов не помічав конкурентів. На 16-му колі в осному протистоянні з Бьордом він став десятим, а до завершення гонки взагалі встиг піднятися на п’яте місце та цілком заслужено оформив звання чемпіона, хоча у гонщиків ще залишається одна гонка у Нью-Йорку.

8 5 Germany Маро Енгель Monaco Venturi 43 1:02'36.366 6.312 4
9 2 United Kingdom Сем Бьорд  United Kingdom Virgin Racing 43 1:02'36.887 6.833 2
10 8 France Ніколя Прост France DAMS 43 1:02'38.443 8.389 1
11 28 Portugal Антоніу Фелікс да Кошта United States Andretti Autosport 43 1:02'39.168 9.114
12 27 France Стефан Сарразан United States Andretti Autosport 43 1:02'43.296 13.242
13 7 Belgium Жером Д'Амброзіо United States Dragon Racing 43 1:02'43.859 13.805
14 19 Sweden Фелікс Розенквіст India Mahindra Racing 43 1:03'05.506 35.452
15 68 Italy Лука Філіппі China NIO Formula E Team 42 1:02'15.034 1 Lap
  36 United Kingdom Алекс Лінн United Kingdom Virgin Racing 33 45'18.487 10 Laps
  6 Argentina Хосе Марія Лопес United States Dragon Racing 30 41'38.292 13 Laps
  3 Brazil Нельсон Піке-молодший United Kingdom Jaguar Racing 30 47'12.878 13 Laps
  20 New Zealand Мітч Еванс United Kingdom Jaguar Racing
Наступна стаття про Формула E
Буемі виграв кваліфікацію Формули Е в Нью-Йорку, лідера сезону Верня дискваліфікували