е-Прі Нью-Йорка: Вернь виграв фінал з підозрою на фальстарт

Автор: Alex Kalinauckas
Переклав: Дмитро Левчук
16 лип. 2018 р., 10:45

Жан-Ерік Вернь у статусі чемпіона Формули Е виграв вирішальний заїзд сезону, але його команда програла титул у протистоянні з Audi.

Жан-Ерік Вернь, Techeetah, Лукас ді Грассі, Audi Sport ABT Schaeffler
Жан-Ерік Вернь, Techeetah
Перемога Жана-Еріка Верня, Techeetah
Жан-Ерік Вернь, Techeetah, Лукас ді Грассі, Audi Sport ABT Schaeffler, Даніель Абт, Audi Sport ABT Schaeffler
Аллан Макніш, керівник Audi Sport Abt Schaeffler

Поул у заключній гонці сезону здобув Себастьян Буемі, який став найкращим на трасі, що підсихала після недільного дощу. За ним стартували два пілоти Techeetah, яка мріяла про те, що вибороти в Audi командний титул - Андре Лоттерер та Жан-Ерік Вернь були другим та третім. Одразу за ними розпочинали боротьбу представники Audi Даніель Абт та Лукас ді Грассі.

Старт гонки найкраще виконали Вернь та Лоттерер: Жан-Ерік одразу вийшов у лідери, а на першому колі Андре також випередив Буемі. Проте одразу після цього судді розпочали розгляд їхніх стартів на предмет фальстарту: Лоттерера покарали на 10-секундну зупинку в боксах, а ось Верня «пробачили», хоча на сповільнених повторах було видно, що його колеса крутилися до фактичного моменту старту гонки.

Зрештою, Вернь залишився лідером. На 12-му колі його головним конкурентом став ді Грассі, який вийшов на другу позицію, обігнавши Буемі. Згодом після цього Себастьян також пропустив уперед Абта. До завершення гонки у боротьбі за третє місце Буемі та Абт почергово випередили один одного, але у підсумку третім фінішував Даніель.

У боротьбі за перемогу ді Грассі нічого не міг вдіяти із захистом чемпіона Формули Е Верня. Бразилець фінішував у 0,5 секундах позаду переможця.

Помилка Лоттерера на старті дорого коштувала не лише пілоту, але й його команді Techeetah. Німець фінішував лише дев’ятим та втратив безліч очок. У підсумку Audi здобула титул в командному заліку з перевагою лише у два пункти.

# Гонщик Команда Кола Час Розрив Схід Бали
1 25 France Жан-Ерік Вернь China Techeetah 43 1:01'38.089     25
2 1 Brazil Лукас ді Грассі Germany Audi Sport Team Abt 43 1:01'38.597 0.508   18
3 66 Germany Даніель Абт Germany Audi Sport Team Abt 43 1:01'39.376 1.287   16
4 9 Switzerland Себастьян Буемі France DAMS 43 1:01'39.869 1.780   15
5 19 Sweden Фелікс Розенквіст India Mahindra Racing 43 1:01'50.235 12.146   10
6 20 New Zealand Мітч Еванс United Kingdom Jaguar Racing 43 1:01'58.139 20.050   8
7 3 Brazil Нельсон Піке-молодший United Kingdom Jaguar Racing 43 1:01'58.681 20.592   6
8 23 Germany Нік Хайдфельд India Mahindra Racing 43 1:02'02.364 24.275   4
9 18 Germany Андре Лоттерер China Techeetah 43 1:02'06.910 28.821   2
10 2 United Kingdom Сем Бьорд United Kingdom Virgin Racing 43 1:02'10.899 32.810   1
11 8 France Ніколя Прост France DAMS 43 1:02'12.189 34.100
12 27 France Стефан Сарразан United States Andretti Autosport 43 1:02'12.683 34.594
13 16 China Циньхуа Ма China NIO Formula E Team 42 1:01'41.422 1 Lap
14 36 United Kingdom Алекс Лінн United Kingdom Virgin Racing 42 1:01'53.063 1 Lap
15 28 Portugal Антоніу Фелікс да Кошта United States Andretti Autosport 40 59'15.859 3 Laps