е-Прі Рима: Розенквіст упевнено здобув поул, лідер чемпіонату Вернь поза топ-5

Роман Расюк
Автор: Роман Расюк
14 квіт. 2018 р., 11:12

Віце-лідер чемпіонату Фелікс Розенквіст здобув поул на е-Прі Рима. Чинний чемпіон Лукас ді Грассі стартуватиме шостим. А лідер поточного чемпіонату Жан-Ерік Вернь – восьмим.

Формула E уперше за чотири сезони завітала в Італію, а саме до її столиці Рима. Кваліфікація почалася за сонячної погоди. Перший орієнтир встановив Том Бломквіст, який подолав трасу за 1.37,561. Інші пілоти першої групи програли більше півсекунди.

Другою виступала група лідерів чемпіонату. Лише Нельсон Піке помилився в одному з поворотів і не зміг потрапити до топ-5. Найкращий результат встановив Фелікс Розенквіст – 1.36,683. Швед випередив Буемі лише на 0,049 секунди. Лідер чемпіонату Жан-Ерік Вернь виявився найповільнішим у четвірці найшвидших.

Попереду виступали ще дві групи гонщиків. І у першій же з них Верня одразу посунули Мітч Еванс та Лукас ді Грассі. Коли ж виступала остання група, на піт-лейні виник затор, адже зіткнулися декілька гонщиків. Хосе Марія Лопес та Антоніу Фелікс да Кошта навіть не розпочали кваліфікацію.

Але не вони зіпсували настрій чинному чемпіону ді Грассі, а Андре Лоттерер, який і вибив бразильця із топ-5, показав час 1.35,593. Отже, у суперпоулі взяли участь Лоттерер, Розенквіст, Буемі, Бьорд та Еванс.

Чемпіон другого сезону помилився в одному з останніх поворотів і завершив суперпоул останнім. Поул розіграли Розенквіст, який подолав вирішальну спробу за 1.36,311, та Лоттерер. Але спроба німця виявилася невдалою проти кваліфікаційної, і тому він розпочне гонку лише четвертим.